Zmiany w systemie dystrybucji w Langenscheidt Polska

Zmiany w  systemie dystrybucji w Langenscheidt Polska
Rynek książki związanej z edukacją pozaszkolną, a szczególnie segment publikacji do samodzielnej nauki języków obcych, odnotowuje od kilku miesięcy silny zastój.
W naszej ocenie ma to istotny związek z generalnymi zmianami zachowań konsumenckich odnośnie dóbr kultury i edukacji. Konsumenci w sposób bardziej świadomy poszukują określonych treści. Orientują się też doskonale, że dostęp do nich jest różnorodny i nie sprawia problemów. Spontaniczny zakup z półki księgarskiej nie odgrywa już tak ważnej roli.
Uwzględniając te zmiany, Langenscheidt Polska modyfikuje swój system dystrybucji.
Od lipca tego roku dział handlowy ogranicza liczbę bezpośrednich odbiorców. Księgarnie, które dotychczas kupowały bezpośrednio  w wydawnictwie, teraz będą mogły zaopatrywać się w hurtowniach, z którymi współpracuje Langenscheidt Polska. Te sprawdzone hurtownie to przede wszystkim: Azymut, Platforma Dystrybucyjna EDU-KSIĄŻKA, Platon, Polanglo, Super Siódemka oraz Wikr. Nowym, ważnym partnerem jest hurtownia Dictum przejmująca opiekę m.in. nad tymi samodzielnymi  księgarniami, które współpracowały bezpośrednio z wydawnictwem.
Umowy partnerskie zawarte z hurtowniami pozwalają na w pełni wyspecjalizowaną i kompleksową obsługę dystrybucyjną oraz marketingową. Gwarantują kontynuację dobrego serwisu dla księgarń, a tym samym optymalną dostępność naszych publikacji dla klientów.
Szczegółowe informacje znajdą się na stronie www.langenscheidt.pl. O szczegóły można pytać również w dziale handlowym wydawnictwa.
Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.