Wznowienie dwóch powieści Terry´ego Pratchetta

Wznowienie dwóch powieści Terry´ego Pratchetta
Dom Wydawniczy REBIS postanowił wznowić dwie powieści niezwykle popularnego autora z kręgu literatury fantastycznej Terry’ego Pratchetta. Obie książki wydane zostały w nowej szacie graficznej.
 
Pierwsza z nich to Dywan.
 
 
Na początku była jedynie nie kończąca się płaskość. A potem stał się Dywan… Teraz zamieszkują go rozmaite rasy i szczepy. Dywan ma już swoją historię oraz swoje opowieści.
 
Ta opowieść dotyczy Tąpnięcia szerzącego zniszczenie na Dywanie, żądnych władzy moulach i dwóch braci, którzy po zniszczeniu rodzinnej wioski wyruszyli na przygodę nad przygodami.
 
Jest też o tym, że nastąpi koniec (bez happy endu), jeśli ktoś czegoś w tej sprawie nie zrobi…
 
 
Druga to Ciemna strona słońca.
 
 
 
Dom Sabolos odziedziczył ogromną fortunę i ma zamiar zostać władcą całej planety. Obsługuje go olbrzymia armia robotów, jego ojcem chrzestnym jest inteligentne ciało niebieskie, a na dodatek szef ochrony Doma jest tak skrupulatny, że sprawdza nawet samego siebie. Mimo to komuś udaje się zamordować Sabalosa, tyle że nie do końca…
 
Taki jest punkt wyjścia drugiej – jak dotąd – ostatniej powieści fantastycznonaukowej znanego autora fantastyki. We wcześniejszym Dysku ( opublikowanym przez REBIS w 1999 r.) pisarz wprowadza pomysły, rozwinięte później w niezwykle poczytnym cyklu „Świat Dysku”.
 
Terry Pratchett (ur. 1948) to wielokrotnie nagradzany autor fantasy, science fiction i literatury młodzieżowej.
W latach 90. był najlepiej się sprzedającym autorem w Wielkiej Brytanii. Do lutego 2007 roku sprzedał na całym świecie ok. 50 milionów książek, które zostały przetłumaczone na 33 języki.
W 1998 roku Terry Pratchett został Kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego „za zasługi dla literatury”, a w roku 2008 otrzymał tytuł szlachecki.
 
Najbardziej znane są jego cykl „Świat Dysku” oraz – wydane przez REBIS – Księgi Nomów, Opowieści o Johnnym Maxwellu oraz Nacja.
Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.