Egmont poszerza portfolio komiksów na podstawie gier o albumy na licencji Ubisoft

Przegląd

Po doskonale przyjętych przez polskich czytelników seriach komiksowych stworzonych na podstawie gier Cyberpunk 2077, Wiedźmin, Fortnite czy Horizon Zero Dawn, wydawnictwo Egmont poszerza portfolio o kolejne komiksy na podstawie gier. Już 22 marca ukażą się trzy albumy na licencji firmy Ubisoft: dwie serie z uniwersum legendarnej gry Assassin`s Creed oraz seria ze świata gry Far Cry.
Album „Assassin’s Creed Valhalla: Pieśń chwały” to prequel nawiązujący do gry Assassin’s Creed Valhalla, który przenosi czytelnika do Norwegii z czasów IX w n.e. „Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Chiny” to pierwszy tom pasjonującej mangi na podstawie gry wideo Assassin’s Creed Chronicles: China, który przedstawia burzliwe losy nieustraszonej asasynki Shao Jun. „Far Cry: Łzy Esperanzy” to z kolei trzymająca w napięciu opowieść będąca prequelem do gry Far Cry 6. Szykuje się spora gratka dla fanów flagowych gier Ubisoftu i miłośników komiksów na podstawie gier.

W komiksie „Assassin’s Creed Valhalla: Pieśń chwały” fani będą mogli poznać wydarzenia poprzedzające fabułę gry Assassin’s Creed Valhalla.
Norwegia, połowa IX wieku n.e. Eivor, wikińska wojowniczka, jest świadkiem zniszczenia wioski przez przybyszów z sąsiedniego królestwa. Sama przypuszcza atak, siejąc zamęt i powodując rozlew krwi… Ale czy jej zwycięstwo okaże się błogosławieństwem czy raczej klątwą? Tak czy inaczej z pewnością stanie się częścią jej legendy. Gdzie indziej, na wschodzie, inny wiking, Sigurd, także wyrusza naprzeciw swojemu przeznaczeniu, w poszukiwaniu innej zdobyczy, wykutej z tyglowej stali…
Album „Assassin’s Creed Valhalla: Pieśń chwały” stworzyli scenarzysta Cavan Scott (“Star Wars”, “Doctor Who”, “Shadow Service”) i rysownik Martín Túnica (“Crossed Plus One Hundred”). Komiks zostanie wydany w miękkiej oprawie ze skrzydełkami, w formacie 167×255.

Dla miłośników japońskich komiksów oraz fanów gry Assassin’s Creed Chronicles: China wydawnictwo Egmont przygotowało pasjonującą mangę „Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Chiny”.
Jest rok 1526. W Chinach panuje dynastia Ming. Kraj cieszy się dobrobytem i dostatkiem, ale kolejny cesarz przeprowadza wielkie polityczne czystki i cesarstwo zaczyna pogrążać się w chaosie. W rodzinne strony powraca z Europy ostatnia z bractwa chińskich asasynów – młoda dziewczyna Shao Jun, której wszyscy współbracia zostali wymordowani. Jej cel może być tylko jeden: zemsta!
Autorką serii jest Minoji Kurata – japońska scenarzystka komiksowa i rysowniczka, która w swoim dorobku ma takie mangi jak „Shosei Katsuragi Shinjirou no Nichijou” (8 tomów), „Tenkyuu wa Haruka: Keigetsu Den” oraz „Kusuriya no Hitorigoto: Maomao no Koukyuu Nazotoki Techou”. Od 2019 roku jest ilustratorką serii „Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Chiny”. Album zostanie wydany w klasycznym mangowym formacie 148×210, w miękkiej oprawie z obwolutą.

Fani strzelanek pierwszoosobowych Far Cry będą mogli sięgnąć po album „Far Cry: Łzy Esperanzy”, który jest prequelem szóstej części gry.
Juan Cortez jest nałogowym partyzantem. Od lat podróżuje po krajach nękanych wojnami i po strefach konfliktu, żeby służyć doświadczeniem i umiejętnościami temu, kto zaoferuje najwyższą stawkę. Tym razem los rzucił go do Santa Costa w Ameryce Południowej. Tu rywalizują o władzę i wpływy trzy obozy: junta wojskowa, którą niedawno założył Di Stefano, partia burżuazji na czele z córką zamordowanego byłego przywódcy i grupa rewolucjonistów zamierzających bronić praw robotników i rdzennej ludności.
„Far Cry: Łzy Esperanzy” stworzyli scenarzysta Mathieu Mariolle oraz rysownicy Afif KhaledSalahdin Basti. Album zostanie wydany w formacie 216×285 i twardej oprawie.

Assassin’s Creed Valhalla: Pieśń chwały
Scenariusz: Cavan Scott
Rysunki: Martín Túnica
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 72 strony
Format: 167×255
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-5717-0
Język oryginału: angielski
Seria: Assassin’s Creed Valhalla
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: przygodowy


Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Chiny, tom 1
Scenariusz: Minoji Kurata
Rysunki: Minoji Kurata
Przekład: Alex Hagemann
Oprawa: miękka z obwolutą
Objętość: 160 stron
Format: 148×210
Cena: 32,99
ISBN: 978-83-281-5719-4
Język oryginału: japoński
Seria: Assassin’s Creed
Kategoria: manga
Tematyka: przygodowy

Far Cry: Łzy Esperanzy
Scenariusz: Mathieu Mariolle
Rysunki: Afif Khaled, Salahdin Basti
Przekład: Nika Sztorc
Oprawa: twarda
Objętość: 88 stron
Format: 216×285
Cena: 59,99
ISBN: 978-83-281-5718-7
Język oryginału: francuski
Seria: Far Cry
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: przygodowy

 

Kategorie: Fantastyka
Tagi: Egmont