„Tunele” w Hollywoo

„Tunele” w Hollywoo
„Tunele” w Hollywood

Roderick Gordon i Brian Williams, autorzy bestsellerowej powieści „Tunele”, podpisali wart milion dolarów kontrakt dotyczący adaptacji filmowej swojego dzieła. Książka o podziemnych przygodach czternastoletniego Willa Burrowsa, okrzykniętego przez Barry’ego Cunninghama następcą Harry’ego Pottera ukazała się w Polsce 30 maja. Wydało ją Wydawnictwo Wilga.

Realizacją filmu pod roboczym tytułem „Tunele” zajmie się amerykańska wytwórnia Relativity Media, która w swoim portfolio ma produkcje takie jak „American Gangster” z udziałem Denzela Washingtona czy nową wersję „3.10 do Jumy”, w której wystąpił Russell Crowe.
Tunele to ponadczasowy literacki fenomen i już nie możemy się doczekać, aby fantastyczne pomysły Gordona i Williamsa pokazać na ekranie – powiedział Ryan Kavanaugh, dyrektor Relativity Media. Producent wykonawczy Neil Canton dodał: – Oryginalność książki polega na unikatowej kombinacji przygody w stylu Indiany Jonesa i magii Narnii.
Do pracy nad filmem wytwórnia zaangażowała dwóch znanych scenarzystów nominowanych do Oscara. Prace przedprodukcyjne rozpoczną się już w tym roku. Planowana data premiery filmu to 2010 roku. 
Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.