Trzeci tom "Eragona" od 14 listopada w Polsce

Trzeci tom "Eragona" od 14 listopada w Polsce
3. tom Eragona Brisingr ukaże się 14 listopada

 

Trzeci tom cyklu Dziedzictwo autorstwa Christophera Paoliniego będzie nosił tytuł BRISINGR (wymawiaj: Bris-in-gr) i ukaże się w Polsce 14 listopada. BRISINGR oznacza ogień w starożytnej mowie wymyślonej przez Paoliniego i używanej w książce przez Eragona. Autorem okładki BRISINGR jest John Jude Palencar, ilustrator poprzednich tomów; Eragona i Najstarszego.

Jak mówi Christopher Paolini: „ Brisingr było pierwszym słowem, które przyszło mi na myśl kiedy zastanawiałem się nad tytułem trzeciego tomu. To jednocześnie jest pierwsze słowo w obcej mowie, którego nauczył się Eragon. Ma jednocześnie szczególne znaczenie dla dziedzictwa Jeźdźców Smoków. W trzecim tomie przygód Eragona okaże się, że Brisingr ma jeszcze większe znaczenie niż Eragon przypuszcza.”

BRISINGR będzie wydany w ST. Zjednoczonych w pierwszym nakładzie 2,5 miliona egzemplarzy, co stanowi największy pierwszy nakład wydawnictwa w historii tytułów książek dziecięcych. Początkowo planowane na 23 września wydanie BRISINGR zostaje przesunięte na godzinę 12:01 w nocy w niedzielę 20 września 2008 roku.

Zarówno Eragon jak i Eldest osiągnęły ogromny międzynarodowy sukces. Do stycznia 2008 roku udzielono praw autorskich na wydanie w 50 różnych edycjach językowych, a w sumie Eragona i Najstarszego sprzedano 12,5 miliona egzemplarzy ogółem na świecie.

W Polsce łączny nakład Eragona i Najstarszego do grudnia 2007 r. wyniósł ponad 200 tysięcy egz.

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.