"Krwiopijcy" od piątku w sprzedaży

"Krwiopijcy" od piątku w sprzedaży
Humorystyczna powieść o seksie w wielkim mieście, życiu po śmierci
i problemach z mieszkaniem w San Francisco

 

Doskonała love story dla kobiet z charakterem i samców beta. Powieść ukazuje się w najbliższy piątek 30 maja nakładem wydawnictwa Mag.

Krwiopijcy to najnowsza powieść bestsellerowego autora Najgłupszego anioła i światowego bestselleru Baranek, laureata QUILL BOOK AWARD 2005. Christopher Moore jest uważany przez krytyków za najwybitniejszego współczesnego satyryka amerykańskiego, stawiany jest w jednym szeregu z Kurtem Vonnegutem, Douglasem Adamsem i Jonathanem Swiftem. Jego książki okupują najważniejsze listy bestsellerów, a sam autor otoczony w Stanach Zjednoczonych podobnym kultem, jak Monty Python w Wielkiej Brytanii. Proza Moore’a to nie tylko rozrywka na najwyższym poziomie, ale także zabawne (i niezwykle celne) obserwacje i komentarze społeczne, obyczajowe, religijne oraz polityczne.

Christopher Moore jest autorem 9 powieści, z których w Polsce ukazały się Najgłupszy anioł, Brudna robota i Baranek –satyryczna opowieść o nieznanym okresie w życiu Jezusa. 30 maja ukazuje się w Polsce czwarta powieść Moore’a pt.: Krwiopijcy – satyryczna i zabawna zarazem opowieść o wampirach i życiu – po śmierci.

Jody nigdy nie prosiła, żeby zostać wampirem. Ale kiedy ocknęła się przy pojemniku na śmieci z mocno poparzoną ręką, obolałą szyją, nadludzką siłą i typowym dla Nosferatu pragnieniem, zrozumiała, że decyzję podjęto za nią.

Przestawienie się z codziennej harówki na niekończące się nocne polowania wymaga jednak nieco wysiłku, i tutaj przyda się C. Thomas Flood. Tommy (dla przyjaciół), niedoszły Kerouac z Incontinence w stanie Indiana, pracuje na nocną zmianę w supermarkecie w San Francisco. Wszystko się zmienia, gdy w drzwiach pojawia się rudowłosa, nieumarła istota… która wywołuje w jego życiu – i w jego życiu po życiu – wstrząs, jakiego nigdy by się nie spodziewał.

O autorze:

Christopher Moore, najwybitniejszy współczesny satyryk amerykański, stawiany w jednym szeregu z Kurtem Vonnegutem, Douglasem Adamsem i Jonathanem Swiftem.

Jego książki okupują najważniejsze listy bestsellerów, a sam autor otoczony w Stanach Zjednoczonych podobnym kultem, jak Monty Python w Wielkiej Brytanii. Proza Moore’a to nie tylko rozrywka na najwyższym poziomie, ale także zabawne (i niezwykle celne) obserwacje i komentarze społeczne, obyczajowe, religijne oraz polityczne.

Autor 9 powieści, w tym światowego bestselleru Lamb

A oto ciekawostka, strona z międzynarodowymi wydaniami niektórych poprzednich powieści Moore’a: http://www.chrismoore.com/covergallery.htm

Chris urodził się w Toledo w stanie Ohio, a dorastał w Mansfield, w tym samym stanie. Jego ojciec był policjantem i patrolował autostrady, a matka sprzedawała sprzęt AGD w domu towarowym. Studiował na Uniwersytecie Stanowym w Ohio i Brooks Institute of Photography w Santa Barbara. W wieku 19 lat przeprowadził się do Kalifornii i mieszkał na wybrzeżu do 2003 roku, kiedy to przeniósł się na Hawaje.

Przed wydaniem pierwszej książki w roku 1992, pracował jako dekarz, sprzedawca w sklepie spożywczym, rewident w hotelu, agent ubezpieczeniowy, kelner, fotograf i diskdżokej. Chris czerpał z tych wszystkich doświadczeń, kreując bohaterów swoich książek. Kiedy nie pisze, lubi pływać kajakiem po oceanie, nurkować, fotografować i malować tuszem w technice sumi-e. Dzieli swój czas między Hawaje a San Francisco.

Bibliografia:

Powieści wydane w Polsce:
Najgłupszy anioł – 2006
Brudna robota – 2007
Baranek – 2007

 

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.