Świat Książki – podsumowanie roku 2006

Świat Książki – podsumowanie roku 2006
Działający od 1994 r. Świat Książki jest jednym z największych klubów książki i wydawnictw w Polsce. Klub zrzesza obecnie ok. 500 tys. członków. Członkostwo jest bezpłatne, a każdy klubowicz otrzymuje pięć razy w roku bezpłatny katalog z ofertą.
 

Oferta Świata Książki obejmuje literaturę piękną, polską i obcą, literaturę faktu, albumy, poradniki, książki dla dzieci, jak również także pozycje edukacyjne: leksykony, słowniki, podręczniki do nauczania przedmiotów humanistycznych i ścisłych, w sumie – ponad 400 tytułów rocznie. Do Świata Książki należy też sieć 24 księgarń w 21 miastach Polski.

Świat Książki jest nie tylko wydawcą książek i klubem, ale i instytucją kulturo- i opiniotwórczą. W 1996 r. Świat Książki zainicjował Festiwal Literacki „Warszawa Pisarzy”, zainicjował cykl spotkań nazwanych Czwartkami Literackimi, które miały miejsce w Teatrze Małym i których gośćmi byli najznamienitsi twórcy. W ramach wyszukiwania nowych talentów Świat Książki organizował kilka edycji konkursu na powieść. Wydawnictwo organizuje te liczne wieczory autorskie. Dzięki Światu Książki czytelnicy mieli okazję spotkać się m.in. z Carlosem Fuentesem, Dennisem Lehane’em, Borysem Akuninem i oczywiście z polskimi autorami.

Na uwagę zasługuje też społeczna działalność Świata Książki. Liczne dary w postaci książek przekazywane są bibliotekom szkolnym, domom dziecka, organizacjom pozarządowym i na cele związane z propagowaniem literatury i czytelnictwa. Wspieramy m.in. akcję „Cała Polska czyta dzieciom”, a także polski oddział PEN-Clubu.

Ze Światem Książki ukazują się książki takich autorów, jak m.in.: Hanna Krall, Janusz Głowacki, Jerzy Pilch, Eustachy Rylski, Henryk Grynberg, Zygmunt Kubiak, Carlos Fuentes, Borys Akunin.

W 2006 r. pojawiła się nowa seria literatury obcej, seria Lemur, prezentujaca największe dokonania współczesnej światowej prozy.

 
W najbliższym czasie ukażą się m.in. nowe książki Janusza Głowackiego, Carlosa Fuentesa, Rafała Ziemkiewicza, Czesława Bieleckiego, Paula Coelho, debiut prozatorski Aleksandra Kaczorowskiego, biografia Marka Edelmana.  
 
W 2006 roku wydawnictwo Świat Książki osiągnęło przychód ze sprzedaży książek wynoszący 128,00 mln zł, co daje 7,3% spadek w stosuku do roku 2005. Sprzedaż internetowa wynosi 10%.
 
 
 
W roku ubiegłym firma wydała 527 tytułów, w tym 356 nowości. Łącznie sprzedano 5,6 mln egzemplarzy książek, czyli o 0,6 mln więcej niż w roku poprzednim.
 
W 2007 roku Świat Książki planuje wydanie ok. 900 tytułów, w tym ok. 300 nowości. 
Kategorie: Rynek Polski

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.