Najnowsza pwoieść Anne Rice

Najnowsza pwoieść Anne Rice
Anne Rice z „Królowej wampirów” przeobraża się w ortodoksyjną katoliczkę.
Wczoraj trafiła do księgarń jej najnowsza książka „Chrystus Pan. Wyjście z Egiptu”
  
 
„Zrozumiałam, że pisanie tych powieści było powodem moich nieszczęść” – powiedziała o „Kronikach wampirów” Anne Rice w wywiadzie dla „Washington Times”
Dla wielu czytelników jej nawrócenie, choć sprzed paru lat, dopiero teraz jest szokiem. Być może nie brali go na poważnie. Fakt napisania książki o życiu Jezusa i wywiady, jakich z tej okazji udzieliła w amerykańskiej prasie sprawiły, że została potraktowana serio. Odważnie mówi, że jej dotychczasowe życie było bez znaczenia i odtąd zamierza pisać tylko dla Boga. „Chcę całkowicie oddać swój talent, aby Mu służyć, na Jego chwałę”
– mówi Rice (Przewodnik Katolicki)

Postać Jezusa od wieków fascynowała zarówno badaczy, jak i zwykłych ludzi, wyznawców chrześcijaństwa i niewierzących. Jak żył Jezus, nim zaczął głosić swe posłanie w miasteczkach i  wioskach Galilei? Jak wyglądało dzieciństwo Tego, którego chrześcijanie uważają za Boga i człowieka? A. Rice stworzyła przykuwającą uwagę wizję dzieciństwa Chrystusa, a opowieść swą rozpoczęła w momencie, gdy siedmioletni Jezus wraz z rodzicami wyrusza z Egiptu do Nazaretu. To skrzyżowanie pasjonującej powieści historycznej z ciekawymi apokryficznymi ewangeliami, ukazujące Jezusa jako mistyka, uzdrowiciela  i proroka, ale też zwyczajnego chłopca z krwi  i kości. Autorka, opierając się na pracach historyków i biblistów oraz unikając taniej sensacji, opisuje codzienność Palestyny w początkach naszej ery i czyni narratorem powieści siedmioletniego Chrystusa, w którym powoli zaczyna kiełkować świadomość, że jest Synem Bożym.

 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.