Wydawnictwo Wiedza i Praktyka – podsumowanie roku 2006

Wydawnictwo Wiedza i Praktyka – podsumowanie roku 2006
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka powstało 10 lat temu. Od pierwszych dni działalności jest jednym z liderów rynku publikacji fachowych dla biznesu. Łączna liczba wydawanych publikacji to ponad 100 tytułów, głównie z obszaru rachunkowości, podatków, prawa pracy, ubezpieczeń, zarządzania. Działalność wydawnictwa obejmuje również prowadzenie tematycznych portali internetowych – Portal FK, Portal Kadrowy – oraz szkoleń – wydawnictwo jest właścicielem „Akademii Wiedza i Praktyka”.

Wydawnictwo Wiedza i Praktyka regularnie umacnia swoją pozycję na rynku. Za swoją działalność w 2004 r. uzyskało prestiżowy tytuł „Gazeli Biznesu”, a w 2006 r. tytuł „Inwestora w Kapitał Ludzki”. Wydawnictwo Wiedza i Praktyka jest członkiem licznych organizacji i stowarzyszeń, m.in.: Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego, Związku Firm Marketingu Bezpośredniego, Izby Wydawców Prasy, Polskiej Izby Książki, Business Centre Club oraz Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”.

 
Oficyna posiada własne centrum dystrybucji, które konfekcjonuje, jak również wysyła publikacje do Czytelników oraz zamawiających. Centrum jest wyposażone w najnowsze systemy i narzędzia logistyczne, które zapewniają niemal natychmiastową realizację złożonego zamówienia. Wydawnictwo nie posiada terenowych reprezentantów handlowych.  
 
Najlepiej sprzedającymi się tytułami w 2006 roku były: 
  • Prawo pracy – Personel od A do Z
  • Ubezpieczenia społeczne w praktyce
  • Poradnik podatnika
  • BHP w firmie 
W 2006 roku Wydawnictwo Wiedza i Praktyka osiągnęło przychód ze sprzedaży publikacji wynoszący 63,5 mln zł, co daje 17,6% wzrost w stosunku do 2005 roku.
 
 
 
W roku ubiegłym oficyna wydała 37 tytułów w tym 7 nowości. Łącznie sprzedano 1 565 000 egzemplarzy publikacji.
 
Wydawnictwo zatrudnia 188 osób, na stałe współpracuje z ponad 100 pracownikami (Centrum Obsługi Klienta oraz Centrum Logistyczne) i ponad 1000 autorów.
 
W 2007 r. Wiedza i Praktyka planuje:
  • zwiększenie liczby etatów o 15%
  • wydanie 43 tytułów, w tym 6 nowości
  • zwiększenie sprzedaży i udziału w rynku publikacji wymiennokartkowych i newsletterów

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.