Merlin chce zdobywać rynek e-commerce przy wykorzystaniu technologii blockchain

Trzy miesiące temu spółka podpisała list intencyjny ze spółką Krypto Jam dotyczący wspólnych prac nad technologią blockchain. Celem jest stworzenie innowacyjnego programu lojalnościowego dla klientów grupy, opartego na tokenizacji lojalności klientów. O blockchainie, ale także o tradycyjnym rynku książki , Paweł Bednarz – Business Insider Polska rozmawia z prezesem Merlin Group Łukaszem Szczepańskim.

Paweł Bednarz, Business Insider Polska: Na czym polega współpraca z Krypto Jam? Na czym ma polegać tokenizacja lojalności?

Łukasz Szczepański, prezes Merlin Group: W naszej ocenie po raz pierwszy w historii dajemy naszym użytkownikom możliwość zmonetyzowania swojej lojalności za pomocą tokenów. Tworzymy program lojalnościowy, w ramach którego użytkownicy będą nagradzani za zakupy i inne działania tokenami, które będą miały realną wartość.

Użytkownicy będą mogli się nimi wymieniać?

Łukasz Szczepański: Użytkownicy będą mieli możliwość wykorzystania tokenów w formie rabatu na kolejne zakupy, wymiany na giełdzie na waluty FIAT bądź kryptowaluty lub akumulowania ich w swoim portfelu. Token będzie oparty na technologii ethereum, dzięki czemu użytkownik będzie miał możliwość przesłania go na dowolny inny portfel wspierający ten format.

 

 

czytaj cały artykuł https://businessinsider.com.pl

 

Tagi: Merlin