Słodycze i książki – blisko ¾ ankietowanych zamierza obdarować dzieci prezentem „na zajączka”

Przegląd

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Empik, blisko ¾ ankietowanych zamierza obdarować dzieci prezentem „na zajączka”. Będą to przede wszystkim słodycze i książki. Za nimi uplasowały się zabawki i gry planszowe. Respondenci spędzą wielkanocny czas z najbliższymi, wspólnie ozdabiając pisanki, szykując koszyczki ze święconką i gotując tradycyjne potrawy. Prawie co piąty ankietowany wyruszy też na wycieczkę w plener.

Empik zapytał swoich klientów, w jaki sposób wykorzystają Święta Wielkanocne do spędzenia czasu z najbliższymi. Wyniki ankiety* pokazują, że w tym okresie wciąż chętnie kultywowane są tradycyjne polskie zwyczaje, np. wspólne ozdabianie pisanek (59%) czy szykowanie święconki (58%). Co ciekawe, prawie połowa ankietowanych (47%) włącza do kulinarnych przygotowań innych domowników i gotuje wspólnie. Poza wypełnianiem wielkanocnych tradycji, popularnym sposobem na świąteczny wypoczynek z rodziną okazały się krótkie wypady – za miasto, w góry, do lasu. Niemal co piąty ankietowany wolne dni przeznaczy na wycieczkę w plener. Można zauważyć też wielkanocny trend wśród najmłodszych badanych (18-26 lat) – 17% osób z tej grupy zadeklarowało, że zamierza w święta grać z rodziną w planszówki.

Warto odnotować, że zabawa w poszukiwanie jajek przenika do Polski bardzo powoli i stanowi wciąż niszową aktywność – planuje ją tylko 12% badanych. Choć respondenci w większości nie zamierzają ukrywać niespodzianek od zajączka, aż 70% z nich planuje prezenty dla dzieci. Ten zwyczaj staje się coraz popularniejszy, a świąteczne upominki wręczane są nie tylko w grudniu, lecz również właśnie na Wielkanoc. Najwięcej dzieci otrzyma słodycze (19%) i książki (17%), nieco mniej może liczyć na zabawki i gry planszowe (po 12%).

Gdzie szukać pomysłów na wielkanocne prezenty a także na ciekawy odpoczynek z bliskimi? Kopalnią inspiracji jest trwający w Empiku Festiwal Rodzinnej Zabawy. Wciąż można skorzystać z atrakcyjnych promocji i rabatów na różne produkty do organizowania rodzinnego czasu i wypoczynku.

Osoby, które planują wspólne gotowanie, mogą czerpać pomysły z książek kucharskich, dostępnych z rabatem do -30% w salonach i nawet do -46% na Empik.com. Rodzice poszukujący ciekawej lektury na prezent dla dziecka, skorzystają z promocji w ramach Festiwalu Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka. Najlepsze tytuły zostały objęte zniżką do -30% stacjonarnie i do -40% online. Od 7 do 10 kwietnia w salonach obowiązuje także oferta „3 za 2” na książki dla młodych czytelników. Online warto polować też na okazje w kategorii Zabawki. Do 18 kwietnia lub do wyczerpania zapasów, przy zakupie klocków LEGO za min. 129 zł, każdy klient Empik.com otrzyma bonus – świąteczny zestaw z zającem. Natomiast w salonach, w ramach Festiwalu Gier Planszowych w dniach 6-10 kwietnia wybrane planszówki i karcianki są objęte obniżką -20%. Użytkownicy Empik Premium skorzystają z jeszcze wyższego rabatu aż -25%.

Atmosferę Świąt tworzą także stylowe dekoracje czy akcesoria do gotowania. W ramach Festiwalu Rodzinnej Zabawy przygotowano również specjalne promocje na produkty z kategorii Dom i Ogród. Wybrane artykuły, w tym właśnie dekoracje świąteczne, dostępne są w specjalnych cenach. Użytkownicy Empik Premium i Empik Premium Free skorzystają też z oferty „1+1” na wielkanocną kolekcję Empiku, m.in. na ozdoby czy akcesoria do gotowania – zapłacą tylko za jeden produkt, a drugi, tańszy, otrzymają gratis.

 

*Dane na podstawie wyników ankiety internetowej przeprowadzonej na próbie 1600 klientów Empiku – salonów, sklepu online i aplikacji, marzec 2022 r.

 

 

 

źródło  inf.pras.Empik

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: EMPiK