Nowości Wydawnictwa WAM

Nowości Wydawnictwa WAM
Nowości Wydawnictwa WAM
Mary Joslin
KSIĘGA OPOWIEŚCI O ANIOŁACH
 

Zaczerpnięte z Biblii opowieści o aniołach oraz towarzyszące im modlitwy z pewnością zachwycą młodsze dzieci. Niezwykle ciepłe ilustracje doskonale oddają promienny wdzięk aniołów, a także podkreślają piękno opowieści. Do tej książeczki będziecie wracać przez wiele lat.

Helen Jaeger
GDY ZAPADA ZMROK
Garść myśli o zmierzchu

 
 

Książka „Gdy zapada zmrok” to przewodnik dla osób zabieganych, których życie toczy się w „zamkniętym kręgu pomiędzy pracą, rodziną, przyjaciółmi, spotkaniami towarzyskimi oraz kościołem”. Jest ona zaproszeniem do wejścia w nową przestrzeń duchową – przestrzeń ciszy i medytacji, która sprawia, że możemy na nowo postawić sobie pytanie o to, co w życiu najważniejsze, odzyskać wewnętrzny pokój, a przede wszystkim spotkać się z Bogiem. Nie są to teoretyczne rozważania czy moralizatorskie wskazówki, ale propozycje tekstów wprowadzających w tę duchową przygodę oraz zapis doświadczenia kryzysu i drogi wyjścia z niego samej autorki – Helen Jaeger.
Pięknie wydana, na kredowym papierze, ilustrowana barwnymi zdjęciami przyrody może być wspaniałym prezentem na różne okazje.

WYSŁUCHAJ NAS PANIE
Modlitwy inspirowane poezją

 
 
 
Pięknie wydany zbiór modlitw chrześcijańskich z całego świata i z różnych epok. Modlitwy ułożone są według działów: Szukając Boga, Uwielbienie, Dziękczynienie, Wyznanie, Błaganie, Wstawiennictwo, Rano i wieczorem, Rok kościelny, Ryty Kościoła oraz Błogosławieństwa i życzenia. Książka kolorowo ilustrowana działającymi na wyobraźnię zdjęciami przyrody. Idealna pozycja dla czytelników poszukujących modlitewnych inspiracji lub modlitw na konkretne okazje.

Peter Winterhoff-Spurk
PSYCHOLOGIA MEDIÓW

 

W jaki sposób mass media wpływają na ludzkie emocje? Co wiadomo o poznawczym oddziaływaniu mediów? Czy i jak mass media kształtują zachowania odbiorcy?
Współczesna psychologia w swojej niemal stuletniej historii często i na różne sposoby zajmowała się zagadnieniami mediów, i to zarówno pod względem dydaktycznym, jak i badawczym, co z czasem nabrało takich rozmiarów, że zaczęto mówić o „psychologii mediów” jako o osobnej dyscyplinie psychologicznej. Jej zadaniem jest możliwie kompletny opis i wyjaśnienie tych przeżyć i zachowań jednostek, na które mają wpływ media komunikacji indywidualnej i masowej, oraz analiza warunków powstawania i zmian tych zachowań i przeżyć.
Tej właśnie tematyce poświęcona jest niniejsza książka. Stanowi ona obszerne wprowadzenie – poparte wynikami licznych badań – w zagadnienia, teorie i osiągnięcia współczesnej psychologii mediów.

Dieter Krowatschek
JAK SOBIE PORADZIĆ Z AGRESJĄ U DZIECI?

 
 

Dlaczego dzieci się złoszczą i są agresywne? Jak reagować w trudnych sytuacjach?
Niniejszy poradnik przedstawia przykłady najczęstszych form agresywnych zachowań wśród dzieci i młodzieży oraz wyjaśnia ich przyczyny. Autor z perspektywy wieloletniego doświadczenia w pracy z młodzieżą prezentuje podstawowe techniki oraz ćwiczenia pozytywnych postaw i relacji, a także doraźne metody radzenia sobie z dziecięcą agresją.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.