Víctor del Árbol , Niezagojone rany

Przegląd

Światowej sławy skrzypaczka Gloria Tagger zleca Eduardowi Quintanie namalowanie portretu Arthura Fernándeza, wpływowego przedsiębiorcy winnego tragicznej śmierci jej syna. Zlecenie trafia do Eduarda nieprzypadkowo. Paręnaście lat wcześniej malarz stracił w wypadku samochodowym żonę i córkę. Gloria wierzy, że jedynie osoba, która doświadczyła podobnej jak ona traumy, będzie w stanie sportretować sprawcę jej cierpienia.


Niezagojone rany to niezwykle oryginalny thriller osadzony w dusznej atmosferze współczesnego Madrytu. Niejasne powiązania i wspólne tragedie malarza, skrzypaczki, marszandki, przedsiębiorcy, reżysera filmowego, płatnego mordercy, chińskiego stręczyciela, agenta tajnej policji i wielu innych postaci stanowią elementy inteligentnie rozplanowanej łamigłówki, której rozwiązanie czytelnik poznaje stopniowo, z każdą przeczytaną stroną.

„Víctor del Árbol zajmuje wyjątkową pozycję wśród twórców współczesnej literatury”. El Mundo

„Pisarz, który może śmiało mierzyć się ze skandynawskimi twórcami thrillerów”. Radio RAC 1

Prawa do książki zostały sprzedane do Francji, Stanach Zjednoczonych, Holandii, Rumunii i Macedonii!

 

Víctor del Árbol – powieściopisarz, laureat licznych nagród literackich w Hiszpanii i poza jej granicami. Uznawany za jednego z najwybitniejszych reprezentantów współczesnej hiszpańskiej sceny literackiej. Urodził się w Barcelonie w 1968 roku jako najstarszy z szóstki rodzeństwa. Przez pięć lat kształcił się w seminarium duchownym, po czym podjął studia historyczne na Uniwersytecie w Barcelonie. W latach 1992–2012 pracował jako urzędnik państwowy. Doświadczenie to uważa za jedno z najważniejszych źródeł inspiracji dla swojej twórczości. Obok Niezagojonych ran, wydanych w Hiszpanii w 2013 roku, Victor del Árbol opublikował powieści El peso de los muertos (2006), nagrodzony Le Prix du polar Européen Smutek samuraja (2011) oraz Milion kropli (2014).

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Sonia Draga