Dom Wydawniczy Bellona – podsumowanie roku 2006

Dom Wydawniczy Bellona – podsumowanie roku 2006
Dom Wydawniczy BELLONA jest przedsiębiorstwem państwowym powstałym 1 lipca 1997 r. z połączenia funkcjonującego na rynku książki od 50 lat Wydawnictwa Bellona i również posiadającego wieloletnią tradycję Wydawnictwa „Czasopisma Wojskowe”. Funkcję organu założycielskiego pełni Minister ON. Przedsiębiorstwo jest przygotowywane do komercjalizacji (przekształcenia w jednoosobową spółkę). Kapitał własny przedsiębiorstwa wynosi ponad 10 mln zł.
 
W ostatnim czasie oficyna zamknęła Główną Księgarnię Wojskową przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Bellona wkrótce zaprosi czytelników do nowej Głównej Księgarni Historyczno-Wojskowej przy ul. Grzybowskiej 77. 
 
Najlepiej sprzedającymi się tytułami wydawnictwa w 2006 roku były książki z zakresu historii i militariów np.: “Niewyjaśnione zagadki historii świata”, “Niewyjaśnione zagadki historii Polski”, “Zdradzona armia”. Kompaktowa historia Polski na 30 CD – nowatorski produkt na rynku wydawniczym oraz 3-tomowy cykl “Małżeństwa królewskie”. W tej grupie produktów niezmienną pozycją od lat cieszy się seria „Historyczne Bitwy”. W grupie książek dla dzieci, która generuje ok. 15% przychodów firmy dużym zainteresowaniem cieszyły się m. in. seria „Magiczne obrazki”, książeczki zabawki z dźwiękiem m.in. Żabka kum, kum, Kaczuszka kwa, kwa.
 
W 2006 roku Dom Wydawniczy Bellona osiągnął przychód ze sprzedaży książek wynoszący 25,75 mln zł., co daje 4,5% wzrost w stosunku do 2005 roku. Łączne przychody firmy osiągnęły poziom 27,23 mln zł. Zysk brutto wyniósł 2,93 mln zł, co daje ok. 80% wzrost w stosunku do roku poprzedniego.
 
  
 
W roku ubiegłym oficyna wydała 278 tytułów, w tym aż 209 nowości. Łącznie sprzedano 2,38 mln książek i kalendarzy. Średnia cena książki ukształtowała się na poziomie 19,00 zł.
 
Na koniec 2006 roku Bellona zatrudniała 84 osoby. W tym roku wydanwictwo planuje zmniejszyć zatrudnienie o kilkanaście procent. 
 
Kategorie: Rynek Polski

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.