Najnowsze informacje z rynku międzynarodowego

Najnowsze informacje z rynku międzynarodowego
  • Ogłoszono tegorocznych finalistów National Book Award. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

          Fiction

          Richard Powers „The Echo Maker” (Farrar, Straus & Giroux) 
 
          NonFiction
          Timothy Egan „The Worst Hard Time: The Untold Story of Those Who Survived the Great American Dust Bowl” (Houghton Mifflin)
 
          Poezja
          Nathaniel Mackey „Splay Anthem” (New Directions)
 
          Literatura dziecięca
          M.T. Anderson „The Astonishing Life of Octavian Nothing, Traitor to the Nation, Vol. 1: The Pox Party” (Candlewick Press)
 
         Oficjalne wręczenie nagród odbyło się na Manhattanie w Marriott Marquis Hotel. Każdy z laureatów otrzymał statuetkę z brązu i 10 tys. dolarów.  
 
 
  • Grupa Borders zanotowała kiepskie wyniki po III kwartale 2006 roku. Firma powiększyła stratę netto do 39,1 mln $, z 14,1 mln $ w roku poprzednim. Mimo to całkowita sprzedaż wzrosła o 1,7%, do 851,6 mln $.
 
  • Polskie książki trafią niebawem do Google Book Search. Serwis umożliwiający przeszukiwanie treści książek ruszył 2 lata temu w USA. Rok później zapowiedział wejście do Europy Zachodniej. Obecnie program ma wejść w życie w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Firma już rozpoczyna współpracę z polskimi wydawnictwami. Na razie ich książki zostaną zaprezentowane w brytyjskiej/amerykańskiej wersji wyszukiwarki. Jednak już wkrótce zostanie uruchomiona polska wersja wyszukiwarki.
 
  • Przychody Barnes & Noble w III kwartale 2006 roku wzrosły o 2,7%, do 1,11 mld $. Firma zanotowała 2,7 mln $ straty netto, w stosunku do niewielkigo zysku rok wcześniej. Po 9 miesiącach 2006 roku przychody Barnes & Noble wzrosły o 1%, do 3,38 mld $. Zysk netto w tym okresie wzrósł o 3,3%, do 23,8 mln $.

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.