Najnowsze informacje z rynku międzynarodowego

Najnowsze informacje z rynku międzynarodowego
  • London Book Fair 2007 odbędą się w dniach od 16 do 18 kwietnia 2007 roku. Impreza będzie miała miejsce w nowym centrum wystawienniczym ExCeL. Wystawcy zaprezentuja sie w hali o powierzchni 28 000 m kw. W razie
    potrzeby zostanie otwarta druga hala, która zwiększy łączną
    powierzchnię wystawienniczą do 45 000 m kw. Swój udział zapowiedziały już wydawnictwa: Faber & Faber, Hachette Livre UK, Penguin Group i Random House Group. Wcześniej targi odbywały się centrum wystaw Olympia, które miało mniejszą powierzchnię wystawową, gorszą lokalizację i kiepski parking, przez co było o wiele mniej atrakcyjne w porównianu z obecnym.
 
  • Hughes & Hughes, irlandzka sieć księgarń, planuje otworzyć trzy nowe placówki. Dwie księgarnie zostaną umiejscowione na lotnisku w Cork, a trzecia w Dublinie. Placówka w Dublinie, o powierzchni 12 000 m kw. z kawiarnią i 50 miejscami siedzącymi, zaoferuje czytelnikom 150 000 tytułów. Obecnie w sieci znajduje się 18 księgarń. Firma już planuje otwarcie kolejnych.
 
  • Houghton Mifflin, jeden z największych wydawców edukacyjnych w USA, ujawnił wyniki finansowe za I kwarał 2006 roku. Firma zanotowała sprzedaż netto na poziomie 134,4 mln $, co daje 1,5% wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Wydawca zmniejszył stratę netto z 64,8 mln $, do 57,4 mln $.
 
  • Brytyjskie wydawnictwo Faber zanotowało rekordowe wyniki za rok finansowy, kończący się 31 marca 2006 roku. Łączny obrót wyniósł 16,1 mln £, co daje aż 70% wzrost w stosunku do roku poprzedniego. Najlepiej sprzedającymi się tytułami były „Flanimals” Ricky Gervais (700 tys. egz.), „Untold Stories” Alan Bennett’s (400 tys. egz.) i „The Lighthouse” P D James (260 tys. egz.).

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.