Paryż – pierwszy polskojęzyczny przewodnik Michelin

Paryż – pierwszy polskojęzyczny przewodnik Michelin
Paryż – pierwszy polskojęzyczny przewodnik Michelin
 
 

Na rynek wchodzi właśnie pierwszy przewodnik Michelin w języku polskim – po Paryżu. Publikacja ta jest owocem współpracy Michelin z wydawnictwem Bezdroża.

 
Gdzie kupić łabędzie pióro do pisania? Jakie były ostatnie słowa króla Ludwika XVI przed ścięciem na gilotynie? Ile ton waży kandelabr w paryskiej operze? Na te pytania odpowie pierwszy z serii pięciu tytułów, zebranych pod wspólnym hasłem „Udany Weekend”.
 
Dzięki przewodnikowi Michelin każdy może znaleźć swój własny Paryż – Paryż małych kafejek, wspaniałych zabytków, pchlich targów i luksusowych butików; Paryż prowincjonalny i kosmopolityczny; Paryż Wiktora Hugo i Aleksandra Dumas. Dzięki informacjom sprawdzonym przez pokolenia profesjonalistów weekend w Paryżu może być naprawdę udany.
 
Przewodnik jest prosty w użyciu; największe atrakcje turystyczne są ułożone według kolejności alfabetycznej. Mocną stroną publikacji są znakomite mapki, plany, zdjęcia i grafiki. Przedstawione jest tło historyczne i architektoniczne, informacje praktyczne (restauracje, noclegi, komunikacja, bilety) a także anegdotki i ciekawostki. 
Publikacja skierowana jest do turystów, którzy potrzebują sprawdzonych informacji i porad ułatwiających zwiedzanie. Prawdziwym kompasem po Paryżu są słynne gwiazdki Michelin przyznawane poszczególnym obiektom w zależności od ich atrakcyjności.
Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.