Poradnik dla menedżerów i fanów piłki nożnej

Poradnik dla menedżerów i fanów piłki nożnej
„90-minutowy menedżer. Lekcje z pierwszej lini zarządzania”
 
 
 
Nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwo ukazał się jedyny w swoim rodzaju poradnik dla menedżerów… i fanów piłki nożnej.
Bez względu na to, czy jesteś członkiem kadry kierowniczej w firmie, który chce poprawić jej wyniki, czy zagorzałym kibicem tej pięknej gry (a może jednym i drugim), lektura „90-minutowego menedżera” przyniesie ci wiele pożytku i radości.

Czego potrzeba, aby zarządzać zasobami ludzkimi na poziomie ekstraklasy?
Trenerzy piłkarscy – podobnie jak większość menedżerów w biznesie – kierują zespołami ludzkimi w warunkach ogromnego stresu, gdzie każde działanie może zostać skrytykowane. Czas wyciągnąć naukę z doświadczeń najlepszych i najgorszych menedżerów w tej dziedzinie, w której problemy zarządzania zasobami ludzkimi ujawniają się z całą swoją jaskrawością.
David Bolchover i Chris Brady analizują przymioty najlepszych (a także kilku najgorszych) trenerów piłkarskich w Wielkiej Brytanii, dawnych i obecnych, aby ustalić, na czym polega wyjątkowość najwybitniejszych szkoleniowców i czego wszyscy możemy się nauczyć na podstawie ich stylu i metod pracy. Od Dona Reviego, Jocka Steina, Matta Busby’ego i Billa Shankly’ego po takich współczesnych mistrzów jak Arsène Wenger, Alex Ferguson i Jose Mourinho, autorzy badają silne i słabe strony menedżerów, aby odpowiedzieć na klasyczne pytania stawiane przez współczesną naukę o zarządzaniu:
· Czy najlepsi menedżerowie muszą być zarazem genialnymi strategami i świetnymi motywatorami?
· Co sprawia, że największe talenty chcą pracować dla konkretnego menedżera?
· Jak ważna jest „prawa ręka” szefa i jakich cech należy szukać u kandydata na asystenta menedżera?
· Jak tworzyć ducha zespołu?
· Jakie są najważniejsze cechy osobowości, które określają wybitnego menedżera?

„Bardzo oryginalny pomysł i przekonujący wywód. Nie trzeba być miłośnikiem futbolu, żeby odnieść pożytek z lektury tej książki, ale kibice piłkarscy przeczytają ją ze szczególną przyjemnością. Książka trafia w samo okienko!”. Daniel Finkelstein, The Times

 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.