Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis – podsumowanie roku 2005

Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis – podsumowanie roku 2005
Historia Wydawnictwa Prawniczego LexisNexis
 
Najważniejsze wydarzenia:
  • 1952 powstanie Wydawnictwa Prawniczego pierwszej powojennej oficyny prawniczej;
  • 1995 wyodrębnienie ze struktury PWN Wydawnictw Prawniczych PWN;
  • 1998 zakupienie spółki LexMedia i utworzenie z niej Oddziału Publikacji Elektronicznych Wydawnictwa;
  • 2001połączenie Wydawnictw Prawniczych PWN i Wydawnictwa Prawniczego; zmiana nazwy na Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis i dołączenie do międzynarodowej grupy LexisNexis skupiającej największe wydawnictwa prawnicze na świecie;
  • 2002 50-ta rocznica powstania Wydawnictwa Prawniczego;
  • 2003 Wydawnictwo wprowadza skróconą nazwę handlową LexisNexis

Właścicielem Wydawnictwa Prawniczego LexisNexis jest holendersko-brytyjski koncern Reed Elsevier Overseas B.V. – międzynarodowy gigant działający na rynkach: edukacyjnym, naukowo-medycznym, biznesowym i prawniczym. W 1994 Reed Elsevier Overseas B.V. kupił amerykańska firmę LexisNexis specjalizującą się w publikacjach prawniczych online.

 
W 2005 roku przychody ze sprzedaży książek wydawnictwa LexisNexis wyniosły 38,35 mln zł., co daje 11,9% wzrost w stosunku do roku 2004. Łącznie sprzedano 242 000 egz. książek.
 
 
 
W roku ubiegłym oficyna wydała 174 tytuły, w tym 59 nowości.
 
System dystrybucji Wydawnictwa Prawniczego LexisNexis jest bardzo złożony i różny w zależności od rodzaju publikacji (książki, czasopisma publikacje elektroniczne). W kontekście książek oficyna współpracuje z hurtowniami i księgarniami na terenie całego kraju. Książki sprzedawane są także poprzez własnych przedstawicieli handlowych. Dodatkowo LexisNexis sprzedaje książki bezpośrednio swoim klientom, czy to przez księgarnię internetową, czy też zbierając zamówienia za pośrednictwem ulotek, katalogów. 
 
Publikacje wydawnictwa można kupić w księgarni internetowej LexisNexis, ten kanał generuje istotny procent sprzedaży. Oferta książkowa prezentowana jest także w większości czołowych księgarń internetowych.
 
W 2005 roku Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis brało udział w targach Komputer Expo, Międzynarodowych Targach Książki oraz Targach Książki w Krakowie. 
 
W 2006 roku LexisNexis planuje wydać ponad 200 tytułów, w tym około 70 nowości. 
 
Wydawnictwo zatrudnia 195 osób i nie planuje zwiększenia ilości etatów.
 
 
 
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.