Internetowe zakupy przed świętami

Internetowe zakupy przed świętami
Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez firmę Gemius, co czwarty polski internauta (tj. około 2 mln osób), planował w tym roku kupno prezentów m.in. w sklepach internetowych lub na aukcjach w sieci. Najczęściej wymieniano: książki, muzykę i kosmetyki. Zainteresowanie e-zakupami zwiększa się z roku na rok.
 
Merlin.pl, jeden z największych w Polsce sklepów internetowych w czwartym kwartale otrzymuje około 40 proc. wszystkich rocznych zamówień. W tym czasie e-sklep odwiedza 100 tys. internautów dziennie (spółka prognozuje, że sprzeda w tym roku towary za 40 mln zł). W godzinach szczytu co osiem sekund zawierana jest transakcja. Od 1 listopada do świąt Bożego Narodzenia zostanie wysłanych co najmniej 120 tys. paczek z prezentami, informuje na łamach gazety.pl – Krzysztof Jerzyk, wiceprezes Merlin.pl .
 
Podobna sytuacja ma miejsce w konkurencyjnym sklepie z książkami, muzyką i multimediami – Vivid.pl
Sklep sprzedaje obecnie dwa razy więcej niż w poprzednich miesiącach roku.  Przygotowania do świątecznej sprzedaży rozpoczęto już w trakcie wakacji.
 
W internetowym Empiku, chcąc otrzymać paczkę przed Wigilią, trzeba było złożyć zamówienie do 14 grudnia. Zakupy zrobione później dotrą już po Bożym Narodzeniu.
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.