Rezygnacja członka Rady Nadzorczej Matras Wrocław Sp. z o.o.

Rezygnacja członka Rady Nadzorczej Matras Wrocław Sp. z o.o.
W roku 2002 w wyniku uzgodnień, prowadzonych na spotkaniach „u Prószyńskiego”, zostałem członkiem Rady Nadzorczej Grupy Matras Sp. z o.o. jako reprezentant Wydawców.
 
W połowie roku 2004 powołany zostałem także do Rady Nadzorczej Matras Wrocław Sp. z o.o. W styczniu 2005 roku  Zgromadzenie Udziałowców Grupy Matras podjęło decyzję o cofnięciu mi mandatu członka Rady Nadzorczej tej Spółki. W związku z tym utraciłem możliwość nadzorowania zmian zachodzących w całej Grupie Matras.
 
Matras Wrocław formalnie nie podlega konsolidacji z Grupą Matras, ale de facto Grupa Matras zarządzała tą firmą ( P. Zelman i J. Sieracki  faktycznie wybierają dwóch z trzech członków RN, która następnie  wybiera Zarząd Matras Wrocław)
 
W związku z planowaną konsolidacją i brakiem możliwości oceny całości przedsięwzięcia, a także brakiem wiedzy na temat szczegółów dotyczących tego procesu, w dniu 26-10-2005 r. złożyłem rezygnację z członkostwa w RN Matras Wrocław Sp. z o.o.
 
Dziękuję za wyrażane dotychczas zaufanie, jednakże w obecnej sytuacji nie mogę pełnić dalej tej funkcji.
 
Uprzedzając Państwa pytania dotyczące szczegółów wyników finansowych oraz sytuacji w Grupie Matras, a także w Matras Wrocław informuję, że zgodnie z Kodeksem Handlowym, jestem zobowiązany do zachowania w poufności wszystkich danych. Uprawnionymi osobami do udzielania wszelkich informacji są Zarządy w.w. Spółek.
 
Jacek Kaszyk
 
Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.