Wzrost sprzedaży książek na aukcjach internetowych

Wzrost sprzedaży książek na aukcjach internetowych
Aukcje internetowe z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów. W internetowych targowiskach każdy z nas może sprzedawać i kupować. Jednym z najczęściej sprzedawanych przedmiotów są książki. Można tu znaleźć zarówno te nowe, jak i używane, w tym wiele tytułów niedostępnych w innych punktach sprzedaży, które już dawno wyszły z druku. Dodatkowym, najważniejszym atutem jest bardzo atrakcyjna cena, o wiele niższa niż w księgarniach i antykwariatach.
 
Allegro.pl to największy i najbezpieczniejszy polski serwis aukcyjny, liczący ponad 3 mln zarejestrowanych użytkowników. Czytelnicy znajdą tu ponad 100 tysięcy tytułów książkowych, 3500 komiksów i ponad 3000 czasopism. Wszystko przejrzyście dostępne, podzielone na kategorie tematyczne. Na pierwszych stronach rzuca się w oczy bogata oferta książek Jana Pawła II, które cieszą się ostatnio ogromną popularnością.
 
 
Poniżej porównanie cen przykładowych nowych książek dostępnych w Allegro.pl z cenami w Merlin.pl, największym polskim sklepie internetowym.
 
TYTUŁ
MERLIN.PL
ALLEGRO.PL
Pamięć i tożsamość (op. twarda)
28,50 zł
23,99 zł
Kod Leonarda da Vinci
28,00 zł
23,50 zł
Eragon
30,00 zł
20,50 zł
Samotność w sieci
29,50 zł
20,99 zł
Harry Potter i Zakon Feniksa
45,00 zł
23,90 zł
 
Nie ma się co dziwić, że aukcje cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród czytelników. Ceny mówią same za siebie.
 
Swistak.pl to kolejny polski serwis aukcyjny. Mimo, iż pozostaje w cieniu Allegro.pl nie ma powodów do zmartwień. Liczba zarejestrowanych użytkowników wciąż rośnie, a ceny są równie atrakcyjne. W ofercie możemy znaleźć prawie 11,5 tys. tytułów książkowych, z czego duży udział stanowią lektury i podręczniki szkolne.
 
 
Kolejnym rywalem Allegro.pl jest od niedawna Ebay.pl, filia światowego giganta sprzedaży internetowej. Jeżeli serwis pójdzie w ślady światowego odpowiednika to już wkrótce może zabrać klientów polskiemu liderowi. Na razie czytelnicy mogą znaleźć tu tylko niewiele ponad 6 tys. tytułów książkowych, a bezpieczeństwo i przejrzystość serwisu pozostawia wiele do życzenia.
 
 
 
Jeżeli w dalszym ciągu liczba nowych książek zakupionych na aukcjach internetowych będzie wzrastać, to księgarze mogą mieć ciężki orzech do zgryzienia. Będą musieli w jakiś sposób zachęcić czytelników aby kupowali książki u nich po wyższych cenach.
Kategorie: Rynek Polski

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.