Pierwsze dni działalności Gloria24.pl

Pierwsze dni działalności Gloria24.pl
WirtualnyWydawca: Kiedy powstał i kto jest założycielem wortalu www.gloria24.pl?
 
Piotr Jedynak (Gloria24.pl): Wortal www.gloria24.pl miał premierę 1 kwietnia 2005 roku podczas Targów Wydawców Katolickich w Warszawie. Założycielem wortalu jest Dom Wydawniczy “Rafael” z Krakowa
 
WW: Serwis poświęcony jest tylko książce religijnej? Do kogo jest skierowany?
 
PJ: Księgarnia i serwis poświęcone są wyłącznie książce (czy szerzej: publikacji) religijnej. Serwis kierowany jest do czytelników, nie zaś wydawców, czy dystrybutorów. Ma dostarczać informacje o nowościach, imprezach poświęconych książce, znajdą się w nim recenzje, wywiady z autorami i czytelnikami, felietony, rekomendacje, itp.
 
WW: Jaki jest główny cel działalności www.gloria24.pl?
 
PJ: Celem wortalu jest jak najszersza promocja publikacji religijnej. Biorąc pod uwagę, że szeroki dostęp do tego typu książek podlega licznym ograniczeniom (mała ilość księgarni religijnych, istnienie takich tylko w dużych miastach, brak pełnej oferty w tychże księgarniach, brak działów z książką religijną w księgarniach świeckich, niechęć do książki religijnej – z wyjątkami – w dużych sieciach sprzedaży) internet jest bardzo dobrym miejscem zarówno na promocję jak i sprzedaż książek religijnych.
 
WW: Równolegle do serwisu informacyjnego powstała księgarnia internetowa. Ile tytułów, jakich wydawnictw znajduje się w ofercie?
 
PJ: Księgarnia internetowa posiada w tej chwili ponad 8 tys. pozycji. Wśród ok. 70 wydawców, z którymi obecnie współpracujemy znajdują się: WAM, W drodze, Jedność, Wydawnictwa M, Św. Jacek a także nieco mniejsze oficyny zarówno świeckie jak i zakonne.
Oprócz książek w naszej ofercie znajdują się również płyty muzyczne, filmy, ikony, a także koszulki, kubki, itp.
 
WW: Wstępne wyniki sprzedaży? Pierwsza lista bestsellerów?
 
PJ: Po pierwszych trzech tygodniach klienci zamówili u nas ponad 1000 książek. Najlepiej sprzedającymi tytułami były:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
WW: Plany na przyszłość.
 
PJ: Księgarnia www.gloria24.pl stawia sobie na celu posiadanie możliwie pełnej dostępnej oferty rynku książki religijnej. Chcielibyśmy, aby każdy czytelnik, który szuka dowolnej religijnej pozycji książkowej miał pewność, że znajdzie ją na www.gloria24.pl
 
WW: Dziękujemy za rozmowę.
 
Kategorie: Religia, Rynek Polski

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.