"Pamięć i tożsamość" rekordem wydawniczym

"Pamięć i tożsamość" rekordem wydawniczym
Z dnia na dzień wzrasta popularność i liczba zakupionych książek Jana Pawła II. Kilka dni temu pisaliśmy o realizowanym przez wydawnictwo Znak, dodruku najnowszej książki papieża „Pamięć i tożsamość”. Niespotykane wyniki sprzedaży przyniosły kolejne rekordy. Realizowany, 260 tysięczny dodruk książki, został zwiększony do 0,5 mln egzemplarzy, poinformował Cezary Urban z SIW Znak. Łączny nakład książki wynosi 1,135 mln egzemplarzy!
 
Wydawnictwo na początku maja planuje wypuścic wersję audio „Pamięci i tożsamość” na płytach CD, w cenie 25 zł za ezemolarz. Książkę czytał będzie Jerzy Trela.
 
Dużym zainteresowaniem cieszą się również pozostałe publikacje Znak-u o Janie Pawle II.  Realizowany jest dodruk większości książek papieża. Największą popularnością zaraz po „Pamięci i tożsamość” cieszą się „Kwiatki Jana Pawła II” (dodruk 20 tys. egzemplarzy), „Świadek nadziei” i  „Różaniec z Janem Pawłem II”.
 
W największym polskim sklepie internetowym Merlin.pl ogólna sprzedaż ksiażek o papieżu wzrosła o 20-30%. Tylko w tym tygodniu sprzedano 5000 egzemplarzy „Pamięć i tożsamość”, poinformowała Mirosława Puczko z Merlin.pl.
Podobna sytuacja jest w innych księgarniach.
 
Kategorie: Religia, Rynek Polski

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.