Najwyższy – 100% – wzrost w 2003 roku. Wydawnictwo LektorKlett

Najwyższy – 100% – wzrost w 2003 roku. Wydawnictwo LektorKlett

W roku 2003 przychód ze sprzedaży książek był 100% większy niż w roku 2002 i wyniósł 14 mln zł. LektorKlett wydał 100 tytułów wznowionych i 30 nowości.

 

Wydawnictwo LektorKlett obok działalności wydawniczej prowadzi również import i dystrybucję materiałów do nauki języków obcych:
ˇ podręczników szkolnych do nauki j. niemieckiego na każdy etap edukacyjny (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne i dorośli) (własne publikacje i wydania licencyjne) 
ˇ gramatyki, repetytoria ćwiczenia i inne materiały do nauki j. niemieckiego (wydania licencyjne i import wydawnictw Klett Edition Deutsch) 
ˇ podręczników, gramatyk, słowników pomocniczych innych materiałów pomocniczych do nauki języka angielskiego Cambridge University Press (od 2003 r. wyłączny importer i dystrybutor na teren Polski) 
ˇ w serii PONS – słowniki dwujęzyczne, kursy z kasetami i płytami CD, gramatyki, rozmówki i inne materiały do samodzielnej nauki języka (dla wielu różnych języków -angielski, niemiecki, włoski ,francuski, hiszpański, rosyjski, i inne). 
ˇ Podręczniki i inne materiały do nauki języka hiszpańskiego wydawnictwa Difusion z Barcelony (wyłączny importer od 2004 r) 

Ponadto w ofercie wydawnictwa są podręczniki szkolne do nauk przyrodniczych: fizyka i biologia do gimnazjum oraz przyroda do szkoły podstawowej.

Misją LektorKlett jest dostarczanie wysokiej jakości materiałów do nauki języków obcych. 
Oferta (najważniejsze tytuły): 
ˇ podr. do nauki j. niemieckiego: Wir (SP), Deutsch Aktuell (gimn), Passwort Deutsch (sred) 
ˇ słowniki dwujęzyczne PONS: duży, podręczny, szkolny – angielski, niemiecki 
ˇ słowniki sami-bilingwalne: angielski (Cambridge Learner’s Dictionary) oraz niemiecki (Basiswoerterbuch) 
ˇ seria gramatyk angielskich z ćwiczeniami „In use..” Cambridge University Press 
ˇ podręcznik English In Mind Cambridge University Press 
ˇ kursy z kasetami i płytami CD dla samouków PONS (angielski,niemiecki,włoski)

Udziałowcem większościowym wydawnictwa jest Ernest Klett Sprachen Gmbh , Stuttgart, pozostałe udziały należą do 3 polskich wspólników.

Zarząd: Marian Bornakowski, Robert Kuc, Tadeusz Zabrocki 
Robert Kuc – prezes i redaktor naczelny 
Dyr. ds. handlowych – Marian Bornakowski, 
z/ca dyr. – Paweł Kozber , Grażyna Nowicka (odpowiedzialna za import i dystrybucję Cambridge University Press) . 
Dyr. ds. promocji – Tadeusz Zabrocki 

Krótka historia: zał. 1992 w Poznaniu, do 1999 działa pod nazwą Wydawnictwo Lektor sp z o.o., w r. 1999 udziałowcem większościowym staje się Wydawnictwo Klett ze Stuttgartu, zmiana nazwy na Wydawnictwo LektorKlett sp. z o.o. 
w latach 1992-1999 głównie import, dystrybucja i wydania licencyjne podręczników do nauki j. angielskiego (m.in. wyłączny dystrybutor brytyjskiego wydawnictwa Nelson ELT), po nawiązaniu współpracy z Wydawnictwem Klett rozszerzenie działalności (słowniki, samouczki, język niemiecki, podręczniki przyrodnicze), od r. 2003 umowa dystrybucyjne z Cambridge University Press na materiały do nauki j. angielskiego

Informacje o ciekawych działaniach marketingowych (promocje, dystrybucja)w roku 2003: 
ˇ szeroka działalność promocyjna podręczników szkolnych j. niemieckiego nastawiona na nauczycieli (warsztaty, szkolenia ,prezentacje, udział w targach, wystawach, konferencjach) 
ˇ Konkursy słownikowe dla uczniów gimnazjów i szkół średnich. 
ˇ Konkurs znajomości oferty PONS dla księgarzy. 
ˇ Liczne promocje w punktach sprzedaży (głównie seria PONS oraz CUP) we współpracy z EMPiK-iem, Matras, księgarniami językowymi. 
ˇ Spotkania z księgarzami

Na koniec roku 2003 wydawnictwo zatrudniało 40 osób.

JW

 

Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.