Zwolnienia grupowe we WSiP

Zwolnienia grupowe we WSiP

Przegląd

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne zdecydowały o rozpoczęciu negocjacji ze związkami zawodowymi w sprawie zwolnień grupowych. – To pokłosie zmian, które wpłynęły na rynek, a przede wszystkim konsekwencja wprowadzenia rządowego podręcznika – twierdzi Jerzy Garlicki, prezes wydawnictwa.

Obecnie we WSiP zatrudnionych jest ponad 210 osób. – Wstępnie zapowiedzieliśmy związkom, że myślimy o redukcji nawet o 40 proc. Restrukturyzacja ma objąć jednak całą grupę – mówi Jarosław Matuszewski, rzecznik prasowy WSiP.

“W dniu 30 września 2015 r. zarząd spółki przekazał związkom zawodowym działającym w spółce informację o rozpoczęciu procesu zwolnień grupowych zgodnie z ustawą z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników” – czytamy w komunikacie.

Ta decyzja jest smutną rynkową koniecznością. I jest to dopiero początek procesu, o którym i wydawcy, i zewnętrzne organizacje wielokrotnie wspominały. W wyniku bezkompromisowych działań rządu pracę w ciągu najbliższych lat może stracić nawet kilka tysięcy osób w całej branży wydawniczej – mówił przed rokiem prezes WSiP.

 

czytaj cały artykuł Martina Stysiaka, Wyborcza.biz

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: WSiP

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.