Harlequin – kolejne tytuły pod marką Red Dress Ink i MIRA zdobywają rynek

Harlequin – kolejne tytuły pod marką Red Dress Ink i MIRA zdobywają rynek

Od ubiegłego roku wydawnictwo Harlequin pracuje nad zmianą swojego wizerunku. Obok tradycyjnych serii romansowych wydaje także tytuły spoza serii (tzw. single-title) pod nazwą Red Dress Ink i MIRA. Różnią się nie tylko stylem, ale również fabułą, w której nie ma miejsca na typową dla Harlequina intrygę miłosną. Ponadto single-title są droższe. 

Popularne romanse wydawane są w 10 seriach wydawniczych pod marką Harlequin (Kolekcje: Nory Roberts, Penny Jordan, Emilie Richard, Sharon Sala; Niebezpieczne związki (w sierpniu ukazały się ostatnie tytuły, seria zostaje zakończona); Romans historyczny;  Gorący Romans; Romans; Medical; Orchidea; Special; Saga; Czytadło).  Co miesiąc na rynku pojawiają się po dwa lub jednym tytule z każdej serii, w sumie jest to ponad 20 książek. 

Tytuły z cyklu Red Dress Ink ukazują się co dwa miesiące i są dostępne tylko w księgarniach. Niektóre tytuły z cyklu MIRA dostępne są tylko w kioskach (co miesiąc jeden tytuł), inne także w księgarniach i sieci Empik.
Bestsellerem w przypadku tzw. single-title okazała się powieść Alex Kavy pt. „Dotyk zła”. Książka od dłuższego czasu znajduje się na listach bestsellerów. Na rynku znajduje się już jej drugi dziesięciotysięczny nakład. 
Tytułami, które mogą powtórzyć sukces rynkowy „Dotyku zła” są „Wyścig ze śmiercią” Erici Spindler oraz kolejny tytuł Alex Kavy „W ułamku sekundy”. Pierwszy z nich ukazał się 23 lipca w nakładzie 6 tys. egz. Promocja tytułu odbywa się w Empikach, księgarniach Matras, jest wspomagana promocją prasową w tytułach kobiecych i branżowych. Drugi z tytułów wejdzie do sprzedaży  1 października w nakładzie 10 tys. egz. Sprzedaż będzie wsparta podobną kampanią jak w przypadku „Dotyku zła” – silna promocja w punktach sprzedaży, kampania prasowa i autopromocja.

W 2002r. nakładem wydawnictwa Harlequin ukazały się 293 tytuły. Łączny nakład wyniósł 5 812 500 egz., a sprzedaż – 2 004 500 egz. Średnia cena to 9,39 zł.  
Na 2003r zaplanowano wydanie 289 tytułów – 12 wznowień, pozostałe tytuły to nowości.

Książki Harlequina dystrybuowane są w 91% przez kolporterów prasy, a w 9% przez hurtownie (głównie FK Jacek Olesiejuk).

Informacje o książkach:

Erica Spindler, Wyścig ze śmiercią
Mam kłopoty, Liz. Coś odkryłam. Obserwują mnie.

Te słowa, nagrane na automatyczną sekretarkę w mieszkaniu Liz Ames, były ostatnią wiadomością od Rachel, pastor na wyspie Key West na Florydzie. Potem kobieta przepadła bez śladu.

Liz postanawia zrobić wszystko, by dociec prawdy o losach swojej siostry. Przenosi się na Florydę i rozpoczyna prywatne śledztwo. Szybko przekonuje się, że albo zmierzy się z ucieleśnionym złem, albo zrezygnuje z poszukiwań, bowiem rajska wyspa okazuje się przedsionkiem piekła, gdzie co i rusz dochodzi do tajemniczych, okrutnych morderstw, a groźne sekty zdobywają coraz więcej wyznawców. I zdaje się to mieć jakiś związek z Rachel.

Rick Wells, były policjant, teraz właściciel baru, postanawia pomóc Liz, którą poznał w niezwykłych okolicznościach i od razu obdarzył żywym uczuciem. W głębi ducha pragnie również rozliczyć się z poczuciem winy wobec kogoś, kogo przed laty nie zdołał uchronić przed śmiercią.

Racjonalnie myślący Rick rozpoczyna profesjonalne dochodzenie, natomiast Liz, obdarzona mistycznym instynktem, dostrzega to, co jest niewidoczne dla innych. Ich drogi się rozchodzą, a groźny wróg tylko na to czeka. Wreszcie może zadać ostateczny cios jedynym ludziom, których naprawdę się obawia…

Alex Kava, W ułamku sekundy 

Na własny użytek nazwali go Kolekcjonerem. Miał bowiem zwyczaj kolekcjonować swoje ofiary, zanim pozbywał się ich w niewyobrażalnie okrutny sposób. Agentka specjalna Maggie O’Dell przez dwa lata śledzi każdy jego krok, a on bawi się z nią w kotka i myszkę, aż wreszcie zostawia jej po sobie trwałą  pamiątkę. Schwytany, Albert Stucky ucieka z więzienia i rozpoczyna grę,  wciągając Maggie w jej kolejną rundę. Poprzednia walka ze Stuckym mocno nadszarpnęła psychikę Maggie. Nawiedzają ją koszmarne sny, dręczy poczucie winy, że nie zdołała ocalić jego ofiar. W  trosce o dobro Maggie szef odsuwa ją teraz od śledztwa. Ale przecież tylko ona ma wgląd w chory umysł zbrodniarza. Tylko ona ma szansę go złapać. Gdy staje się oczywiste, że kolejne ofiary Stucky’ego są związane z Maggie, FBI pozwala jej podjąć śledztwo. Razem z przydzielonym pomocnikiem agentka kontynuuje polowanie na psychopatę, lecz ten wciąż wyprzedza ich o jeden  krwawy krok. Prowadzi z Maggie makabryczną grę, która doprowadza ją na skraj  załamania nerwowego.  Czy schwytanie Alberta Stucky’ego stanie się jej prywatną zemstą? Czy przekroczy granicę i każe cierpieć mu tak, jak cierpiały jego ofiary? Stucky pragnie obudzić w Maggie ciemną stronę jej natury.  W powieści „W ułamku sekundy” Alex Kava maluje piórem mrożący krew w  żyłach bezlitosny portret podatnej na manipulacje ludzkiej psychiki. Jej opowieść to prowokacyjne, odważne spojrzenie na istotę dobra i zła obecnych w każdym z nas.

 

Kategorie: Literatura, Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.