ZNIECZULENIE – najnowsza powieśc Robina Cooka

Przegląd

Proponujemy dzisiaj najnowszą powieść Robina Cooka pt. Znieczulenie. Tym razem w wersji audio. Czyta Anna Kerth.

Znieczulenie - audiobook - minimalkaGdy chłopak Lynn Peirce, studentki medycyny, trafia do szpitala na rutynowy zabieg chirurgiczny, w jej uporządkowane życie wkrada się chaos. Pacjent nie odzyskuje przytomności, a badania potwierdzają niedokrwienie mózgu. Zdruzgotana dziewczyna zaczyna szukać przyczyn i szybko nabiera przekonania, że władze szpitala próbują coś ukryć. Przy pomocy przyjaciela, Michaela, stara się znaleźć dowody na błąd w sztuce medycznej albo zaniedbanie. Prawda jest jednak bardziej przerażająca. Szpital boryka się ze skrzętnie ukrywanym problemem ‒ u zadziwiająco wielu niegroźnie chorych pacjentów wykrywa się śmiertelną chorobę krwi. Gdy ktoś zaczyna grozić Lynn i Michaelowi, oboje nie mają już złudzeń: wmieszali się w sprawy znacznie poważniejsze, niż się spodziewali. Rozpoczyna się rozpaczliwy wyścig z czasem.

Niewielu jest pisarzy, którzy tak umiejętnie i z taką werwą wprowadzają nas w niezwykły, a czasem wręcz oszałamiający świat współczesnej medycyny, jak Robin Cook. Znieczulenie to doskonale przemyślany, dynamiczny thriller”.

David McCullough, „New York Times”,

autor bestselleru The Greater Journey: Americans in Paris

Robin Cook, z wykształcenia lekarz, jest autorem trzydziestu czterech powieści. Od jego pierwszej, bestsellerowej książki zatytułowanej Coma rozpoczęła się szalona popularność gatunku literackiego zwanego thrillerem medycznym.

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.