Marzena Orczyk-Wiczkowska, „Wybór Renaty”

Przegląd

12 lipca nakładem wydawnictwa Szara Godzina ukaże się nowa powieść pióra Marzeny Orczyk-Wiczkowskiej – „Wybór Renaty”. To portret osoby, która próbuje uwolnić się z rodzinnych przekonań i żyć swoim życiem. To historia o zrozumieniu, wybaczaniu i dawaniu sobie prawa do szczęścia.

W pewien majowy poranek Renata uświadamia sobie, że nie jest już młoda. Zajęta pracą na uczelni i uwikłana
w toksyczną relację z matką, wpadła w sidła samotności
i monotonnego życia. Ma żal do siebie za niespełnione marzenia i stracone lata młodości.

Z odrętwienia wyrywa ją nieoczekiwane uczucie do znacznie młodszego mężczyzny. Renata oddaje się namiętności, a jednocześnie walczy z wewnętrznym chaosem, próbując odkryć, kim jest i czego tak naprawdę pragnie. Pewnego dnia wszystko się komplikuje jeszcze bardziej …

Co jest miłością, a co antidotum na zranione przed laty serce? Czy dla kobiety mężczyzna jest warunkiem szczęścia i poczucia wartości?

Edycja książki z dużym, wygodnym drukiem do czytania.

Marzena Orczyk-Wiczkowska
Autorka czterech tomów poezji, zbioru opowiadań „Klatka”, książki „Ostatni cud” oraz kryminału retro „Basiula”. Regularnie publikuje w prasie literackiej. Laureatka wielu konkursów literackich i poetyckich. Nagrodzona „Przepustką Literacką” przez miesięcznik „Zwierciadło” oraz Nagrodą Prezydenta Dąbrowy Górniczej za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Współzałożycielka Dąbrowskiej Brygady Poetyckiej, pomysłodawczyni oraz współorganizatorka imprez kulturalnych: „Poligon Poetów” i „Manewry Poetyckie”, odbywających się w latach: 2012-2015 na terenie Zagłębia. Jest absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Na co dzień pracuje jako psycholog. Mieszka w Dąbrowie Górniczej.

***
Szara Godzina jest systematycznie rozwijającym się, rodzinnym wydawnictwem, założonym w 2012 roku. Od początku działalności publikuje książki polskich autorów, także debiutantów. Specjalizuje się w literaturze obyczajowej i obyczajowo-historycznej, ale ma w portfolio również tytuły sensacyjne i thrillery. Dokłada wszelkich starań, by wydawane książki budziły pozytywne emocje i skłaniały do refleksji.

 

Kategorie: Literatura