Tove Alsterdal, Im głębiej sięgniesz

Przegląd

 

Najlepszy szwedzki kryminał roku i najlepsza powieść kryminalna w krajach nordyckich.

Brawurowa kontynuacja Wiemy, że pamiętasz i Nikt cię nie odnajdzie.

Zapierające dech w piersiach zakończenie cyklu z Ådalen.

 

Nurkowie eksplorujący wraki statków spoczywające w głębinach rzeki Ångerman znajdują szczątki mężczyzny. Okazuje się, że to ofiara zabójstwa, jednak jej tożsamość pozostaje nieznana. Trop prowadzi do lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku, do Ådalen, ale też do innych części świata.

Eira Sjödin, śledcza z jednostki zajmującej się ciężkimi przestępstwami w komendzie w Sundsvall, ze względu na ciążę pracuje zdalnie. Do policjantki trafia z pozoru łatwa sprawa morderstwa mężczyzny wyłowionego z rzeki. W toku śledztwa Eira odkrywa, że ofiara jest powiązana z jej rodziną.

W tym samym czasie kobieta winna zabójstwa popełnionego przed laty, za które ukarany został brat śledczej, zabija ponownie. Czy uda jej się uciec przed sprawiedliwością? Co ta sprawa ma wspólnego z ciałem znalezionym w rzece? Czy Eira zdoła odkryć prawdę?

 

O Autorce:

Tove Alsterdal urodziła się w 1960 roku w Malmö. Dorastała na północy Szwecji oraz na przedmieściach Sztokholmu. W młodości pracowała w szpitalu psychiatrycznym w Beckomberdze, a doświadczenia wyniesione z tego miejsca zawarła w wielu swoich powieściach. Zanim zajęła się pisarstwem, przez ponad dwadzieścia lat była dziennikarką oraz scenopisarką.
Jest autorką pięciu znakomicie ocenianych thrillerów psychologicznych, między innymi Weź mnie za rękę, Kobiet na plaży oraz Grobowca z ciszy. W 2012 roku została laureatką Najlepszej Powieści Kryminalnej Roku, a rok później znalazła się w ścisłym finale nagrody Szklanego Klucza przyznawanej przez Szwedzką Akademię Kryminału. Jest jedną z najbardziej uznanych szwedzkich pisarek, jej powieści opublikowano w 19 krajach.

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Sonia Draga