Jak ograłem PRL – NA ROWERZE

Przegląd

25 lipca tego roku ukaże się pierwsza część cyklu „Jak ograłem PRL” Witka Łukaszewskiego – „Na rowerze”.

W „Na rowerze” oglądamy oczami Franka – alter ego autora – codzienność zwykłych ludzi z małego miasta w latach 60., którzy zmagali się z szarością i absurdami socjalizmu.

Jest to również historia pięknej relacji z ojcem, chłopięcej przyjaźni i pierwszej miłości. Polska lat 60. W muzyce króluje big-beat, w kolarstwie Ryszard Szurkowski, a na czarno-białym ekranie serial „Czterej pancerni i pies”. W tym samym czasie Franek Lipa kombinuje, jak spełnić swoje marzenia. Chłopak godzi obowiązek szkolny z rozwijaniem własnego interesu, świetnie się odnajdując w sieci wzajemnych przysług i znajomości. Chce żyć inaczej niż jego rodzice, którzy prowadzą kiosk RUCH-u. Planuje więc zdobyć zawodowy rower, na którym wygra Wyścig Pokoju i pryśnie na Zachód, by tam wieść życie obiboka.

Pewnego dnia poznaje Edwarda Stachurę i jego kolorowe towarzystwo…

Warto wybrać się „Na rowerze” w podróż do PRL-u, ponieważ fabuła kipi humorem, ironią i lekkością. Wszystkich rozbawi, ale i wzruszy!

Witek Łukaszewski Pisarz i gitarzysta. Autor poczytnych powieści o Led Zeppelin (Schodami do nieba), Jimi Hendrixie (Dialogi: Hendrix & Paganini) i Jimie Morrisonie( Dialogi(2) Morrison & Picasso).

Autor muzyki i słów do ostatniej płyty Maryli Rodowicz „Ach Świecie”. Lider zespołu „Super Trio” skupiającego czołówkę polskich gitarzystów rockowych z Dżemu, Perfektu, Turbo i Budki Suflera. Wydał 14 płyt z pogranicza rocka, flamenco i jazzu.

 

 

Zamów książkę tutaj

Kategorie: Literatura