Malin Stehn, Kruche szczęście

Przegląd

 

Mroczne rodzinne sekrety i szczęście, które czasem pryska niczym bańka mydlana, w najnowszym porywającym thrillerze laureatki Srebrnego Klucza.

 

Emily zaplanowała swoje wesele w najdrobniejszych szczegółach. Są jednak kwestie, na które nie ma wpływu: pogoda, jej matka Annika, z którą od dawna nie utrzymuje bliskich relacji, i starszy brat Erik, sparaliżowany na skutek wypadku sprzed lat. Ucierpiał w nim również pan młody, William, który stracił pamięć. To wydarzenie rozdzieliło dotychczas zżyte rodziny. Mimo chłodnych stosunków spotykają się na przyjęciu, by towarzyszyć młodej parze u progu ich wspólnego życia.

Na szczęście pogoda dopisuje i ślub jest iście bajeczny. Jednak atmosfera na przyjęciu weselnym staje się coraz bardziej napięta. Wspomnienia o bolesnych wydarzeniach wracają niczym bumerang i na nowo otwierają zabliźnione rany…

Malin Stehn

Urodziła się w 1969 roku w Boden, na północy Szwecji, dorastała niedaleko Sztokholmu, obecnie mieszka w starym domu pod Malmö, na samym południu Szwecji. Zadebiutowała w 2006 roku i od tej pory napisała ponad 40 książek dla młodych czytelników. Jej pierwsza powieść dla dorosłych, Szczęśliwego Nowego Roku, ukazała się w październiku 2021 roku, a prawa do publikacji sprzedano do 18 państw.

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Sonia Draga