Laura Gallego, Cykl Wiecznego Cesarza

Przegląd

Nowa książka Laury Gallego, autorki niezwykłej trylogii fantasy „Strażnicy Cytadeli”

Życie i śmierć. Złoto i krew. Moce Wiecznego Cesarza Akidawii.

Wieczny Cesarz rządzi państwem przez tysiąc lat, po czym umiera, żeby narodzić się ponownie. Po śmierci jego ostatniego wcielenia kilku członków Rady Cesarskiej trafia do małej wioski w poszukiwaniu noworodka, który nosi w sobie duszę Jego Boskości i w związku z tym zasiądzie w przyszłości na tronie.

To historia Vintanelalandali, siedemnastego wcielenia Wiecznego Cesarza, wychowywanej od dziecka do objęcia rządów w cesarstwie, gdy tylko obudzą się w niej moce. Lecz to także historia Kelana, chłopca pochodzącego z odległego zakątka Akidawii.

Gdy losy obojga się skrzyżują, sprawy cesarstwa przybiorą nieoczekiwany obrót.

 

Laura Gallego – (1977) jedna z najpopularniejszych hiszpańskich autorek literatury młodzieżowej. Już od najmłodszych lat wiedziała, że chce zostać pisarką. Swoją pierwszą powieść fantasy postanowiła napisać wraz z koleżanką w wieku 11 lat. Brała udział w wielu konkursach literackich. Studiowała filologię hiszpańską, specjalizując się w literaturze. W 1999 roku otrzymała pierwszą nagrodę – Premio El Barco de Vapor – za powieść Finis Mundi. Był to początek jej kariery literackiej.

Książki Gallego zostały sprzedane w nakładzie ponad milion egzemplarzy i przetłumaczone na kilkanaście języków.

Kategorie: Fantastyka
Tagi: Młody Book