„Wola” oraz „Książęca wola” – nowe serie ukraińskich twórców komiksowych

Przegląd

Na 26 kwietnia br. wydawnictwo Egmont zaplanowało premierę kolejnych serii stworzonych przez ukraińskich twórców komiksowych. Pierwszy tom cyklu „Wola” to zaproszenie do wprawy w przeszłość, w której Państwo Ukraińskie u schyłku pierwszej wojny światowej wybija się na niepodległość. „Książęca Wola. Legendy chomiczków z Kijowa” to propozycja dla młodszych czytelników. Komiks opowiada o dzielnych chomikach, które przed wiekami założyły Kijów.

Komiks „Wola” nie jest komiksem historycznym, lecz mieszanką steampunku, sensacji, fantasy i horroru. Album składa się z trzech części i przeznaczony jest dla młodzieży i dorosłych.
Po pierwszej wojnie światowej na czele niepodległego Państwa Ukraińskiego staje hetman Pawło Skoropadski, historyczny przywódcy młodej republiki. U boku hetmana pojawia się kozacki dowódca Maksym Krzywonos, a w jednej z pierwszych akcji występuje tajemnicza polska agentka. Po Europie tymczasem rozchodzą się plotki o siłach zła, mistycznych sektach i demonicznych istotach na frontach sojuszników…
Autorami scenariuszy i rysunków są: Ołeksij Bondarenko, Wjaczesław Buhajow, Ołeksandr Fylypowycz, Denys Fadejew, Ołeksandr Opara, Maksym Bohdanowskyj.

„Książęca wola” to komiks fantasy, którego akcja dzieje się w średniowieczu, w magicznej krainie przypominającej Ruś Kijowską. To również bohatersko-przygodowa opowieść o świecie, w którym rządzą odwaga, honor i magia. Główni bohaterowie, dzielne chomiki, mierzą się z niebezpieczeństwami i szukają odpowiedzi na ważne pytania.
Przez długie lata chomikom żyło się bezpiecznie pod rządami mądrego księcia Marchewsława. Aż pewnego dnia książę tajemniczo zniknął i nastały mroczne czasy. Na szczęście nie wszyscy stracili nadzieję i znaleźli się śmiałkowie gotowi uratować miasto! Choć nie we wszystkim są zgodni, jednoczą ich odwaga, honor i bohaterstwo.
Scenariusz opowieści napisał Denys Fadejew, a rysunki stworzył Maksym Bohdanowskyj. Obaj twórcy pracowali również przy albumach „Zwycięstwo” i „Wola”. Komiks wzbogacają plansze historyczne poświęcone najdawniejszej historii Ukrainy. Tom drugi ukaże się w sierpniu 2023.

Wola, tom 1
Scenariusz: Różni autorzy
Rysunki: Różni rysownicy
Przekład: Marianna Voskovniuk
Oprawa: twarda
Objętość: 56 stron
Format: 216×285
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-6146-7
Język oryginału: ukraiński
Seria: Komiks ukraiński
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: historyczny

Książęca Wola. Legendy chomiczków z Kijowa, tom 1
Scenariusz: Denys Fadejew
Rysunki: Maksym Bohdanowskyj
Przekład: Marianna Voskovniuk
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 40 stron
Format: 216×216
Cena: 29,99
ISBN: 978-83-281-6147-4
Język oryginału: ukraiński
Seria: Komiks ukraiński. Książęca Wola
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Kategorie: Fantastyka
Tagi: Egmont