“Zdrajca” autorstwa Gerainta Jonese, kolejna część przygód legionisty Corvusa – w księgarniach od 27 września!

Przegląd

Powieść łącząca emocje Gladiatora Ridleya Scotta z autentyzmem Plutonu Olivera Stone’a

W górach Panonii Rzymianie krwawo tłumią rebelię. Corvus jest chorążym swojego legionu, który dźwiga na sobie główny ciężar walki. Okrywa się sławą, lecz traci jednego towarzysza za drugim. Zdradza go też najlepszy przyjaciel, co wstrząsa nim do głębi. Mając dość konfliktu, Corvus dezerteruje z legionów i wraca do domu.

Nie ma jednak ucieczki ani przed Rzymem, ani przed jego zemstą. Corvus pragnął prostego życia, ale kiedy dochodzi do kolejnej tragedii, zostaje ponownie wciągnięty w okrutną wojnę. I tym razem nie będzie walczył po stronie Rzymu…
Kontynuacja losów Corvusa opisanych w Legionie.
Kolejna fascynująca żołnierska opowieść Gerainta Jonesa, idealna dla fanów Bernarda Cornwella, Simona Scarrowa, Bena Kane’a, Conna Igguldena i Anthony’ego Richesa, realistyczna historia o filmowym tempie akcji.

Geraint Jones służył w oddziałach brytyjskiej armii w Iraku i Afganistanie. Za akcje w Afganistanie otrzymał odznaczenie Naczelnego Dowódcy za Wybitną Odwagę. Po służbie w Afganistanie został wybrany do elitarnego plutonu zwiadu. Po odejściu z wojska ochraniał statki handlowe przed piratami operującymi z Somalii i Nigerii.
Od czasu, gdy w 2016 roku zamienił karabin na pióro, jego książki trafiły na listy bestsellerów New York Times oraz Sunday Times. Swoje wojenne losy przedstawił we wspomnieniach Brothers In Arms. Jest również autorem thrillerów, w tym kilku napisanych (pod pseudonimem Rees Jones) wspólnie z Jamesem Pattersonem. Największy rozgłos przyniósł mu cykl o przygodach rzymskiego legionisty Corvusa, opisanych w powieściach: Krwawy las, Oblężenie, Legion, Zdrajca oraz Buntownik (polskie wydanie ukaże się w 2023 r.).

 

 

Kategorie: Historia, Literatura
Tagi: Rebis