„Na rozdrożach” Sylvaina Prudhomme’a w serii Collection Nouvelle

Przegląd

Powieść z przesłaniem na nasze czasy, wyróżniona prestiżowymi nagrodami Prix Femina 2019 oraz Prix Landerneau 2019, w sprzedaży już 19 października!

„Odnalazłem autostopowicza w małym miasteczku na południowym wschodzie Francji po wielu latach niepoświęcania mu żadnej myśli. Odnalazłem go jako zakochanego, statecznego ojca. Przypomniałem sobie wszystkie powody, dla których kiedyś poprosiłem go o opuszczenie mojego życia. Zapukałem do jego drzwi. Spotkałem Marie”.

W znakomitej powieści „Na rozdrożach”, z autostopowiczem w tle i w roli głównej, Sylvain Prudhomme opowiada o sile przyjaźni i o pożądaniu, o byciu w drodze i o zatrzymaniu się.

O serii

W serii Collection Nouvelle ukazują się interesujące utwory najnowszej literatury francuskojęzycznej w znakomitych przekładach. Książki reprezentują różne odmiany powieści (od klasycznego kryminału przez thriller historyczny, powieść psychologiczną, biograficzną i feministyczną, po powieść-groteskę i powieść z wątkiem eko). Zdobyły prestiżowe nagrody literackie (Prix Goncourt, Prix Goncourt des lycéens, Prix Femina, Prix Renaudot, Prix Landerneau) lub kandydują do tych nagród i zyskały zainteresowanie szerokiej publiczności w wielu krajach. Wśród autorów są pisarze znani polskim czytelnikom, jak i dotąd niewydawani: Antoine Laurain, Amélie Nothomb, Bernadette Pécassou, Thomas B. Reverdy, Pierre Lemaitre, Karine Tuil, Sylvain Prudhomme, Victor Jestin, Laura Ulonati. W 2022 roku w serii ukaże się 7 tytułów.

Patronat medialny:

Kategorie: Literatura