Gwiazdy jak pył od 12 kwietnia w księgarniach!

Przegląd

6 kwietnia przypada 30 rocznica śmierci Isaaca Asimova, klasyka SF. A tymczasem już 12 kwietnia trafi do księgarń pierwsza część z cyklu Imperium Galaktyczne pt. „Gwiazdy jak pył”. Wznowienie tego cyklu zapełni niszę pomiędzy Fundacją, a Robotami.

Biron Farrill, naiwny student Uniwersytetu Ziemskiego, trafia w sam środek kosmicznej intrygi. Jego ojciec, powszechnie szanowany rządca Widemos z planety Nefelos, zostaje uwięziony i zamordowany, a nieznany sprawca podkłada bombę radiacyjną w pokoju Birona w akademiku. Czy te dwa wydarzenia się ze sobą wiążą? Dlaczego rządca musiał zginąć? Zrozpaczony i zdeterminowany Biron postanawia wszystko wyjaśnić. Opuszcza Ziemię i podróżuje w daleki kosmos, gdzie wpada w sieć szpiegowskich spisków i gdzie będzie musiał stawić czoło despotom z planety Tyrann. Stawką gry bowiem nie jest tylko życie Birona, ale wolność całej Galaktyki.

 

Isaac Asimov to jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych autorów science fiction wszech czasów, zaliczany wraz z Robertem A. Heinleinem i Arthurem C. Clarkiem do „Wielkiej Trójki” tego gatunku. Urodził się w 1920 roku w Pietrowiczach w obwodzie smoleńskim w Rosji Radzieckiej, zmarł w 1992 roku w Nowym Jorku. Przez większość kariery akademickiej wykładał biochemię na Uniwersytecie Bostońskim. Był autorem i redaktorem ponad 500 książek, głównie SF i popularnonaukowych, ale także fantasy, kryminałów czy zbiorów dowcipów. Dom Wydawniczy REBIS wydał już dwa epokowe cykle Isaaca Asimova: „Fundację” (wraz z uzupełniającymi tomami autorstwa Gregory’ego Benforda, Grega Beara i Davida Brina) i „Roboty”.

Kategorie: Fantastyka
Tagi: Rebis