Nowa seria komiksów o przygodach Enoli – weterynarki od zadań specjalnych

Przegląd

W niezwykłym Muzeum Historii Naturalnej pracuje równie niezwykła Enola, weterynarka specjalizująca się w pomaganiu stworzeniom z baśni i legend. A tych wcale nie brakuje – można je spotkać w wielu miejscach, o ile tylko dobrze się ich poszuka. Jak je znaleźć, i co najważniejsze, jak im pomóc? Odpowiedź kryje się w nowej serii komiksowej dla najmłodszych – „Enola i niezwykłe zwierzęta”. Pierwszy tom cyklu ukazał się w marcu br.

Tytułowa bohaterka serii „Enola i niezwykłe zwierzęta” jest gotowa ruszyć na koniec świata, aby ratować dziwne istoty będące w potrzebie lub niebezpieczeństwie. Pierwszy tom jej przygód to album zbiorczy, który zawiera dwa tomy oryginalne: „Niesforny gargulec” i „Na ratunek jednorożcom”.

W opowiadaniu „Niesforny gargulec” Enola zostaje wezwana do miasteczka, gdzie gargulec zdobiący ścianę kościoła ciągle oblewa wodą ludzi wychodzących z mszy. Parafianie mają już dosyć niesfornej rzeźby i domagają się jej usunięcia. Młoda weterynarka dociekliwie bada przyczynę zachowania gargulca. Początkowa diagnoza nie rozwiązuje jednak problemu – to nie lęk wysokości jest powodem dziwnego zachowania stwora. Czy Enola odkryje, dlaczego gargulec uparcie odwraca się w stronę wyjścia z kościoła i uprzykrza życie mieszkańcom miasteczka?
W opowiadaniu „Na ratunek jednorożcom” Enola bada przyczynę dziwnego zachowania grupy jednorożców. Przez lata stworzenia żyły w pokoju z mieszkańcami pobliskiej wioski i przestrzegały wyznaczonych w lesie granic, po których mogły się poruszać. Pewnego dnia jednak jednorożce wtargnęły na teren ludzi i przestraszyły dzieci. W dodatku magiczne dotąd drzewa w lesie straciły swoją moc i uniemożliwiły ludziom pracę. Czy młoda weterynarka odkryje, co tak naprawdę dzieje się w wiosce?

Scenarzystą serii „Enola i niezwykłe zwierzęta” jest Joris Chamblain, współautor wielu opowieści dla dzieci, w tym znanych polskiemu czytelnikowi „Pamiętników Wisienki”. Autorka ilustracji – Lucile Thibaudier – to publikująca od kilku lat graficzka, która zdobyła uznanie rysunkami do komiksów napisanych właśnie przez Chamblaina, m.in. do cyklu „Sorcières sorcières”.

W maju ukaże się drugi tom cyklu, w którym znajdą się opowiadania „Polowanie na krakena” i „Zaginiony yeti”

 

Enola i niezwykłe zwierzęta, tom 1
Scenariusz: Joris Chamblain
Rysunki: Lucile Thibaudier
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 68 stron
Format: 216×285
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-5045-4
Język oryginału: francuski
Seria: Enola i niezwykłe zwierzęta
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: kryminał/przygodowy

 

Fragmenty komiksu można przeczytać w najnowszym samplerze
„KOMIKSY DLA NAJMŁODSZYCH” dostępnym na https://egmont.pl/sampler

 

Polecamy też pozostałe samplery:

„KOMIKSOWE OPOWIEŚCI” „KOMIKSY SĄ SUPER!”