Nowe wydanie powieści “Łatwo być Bogiem”, autorstwa Roberta J. Szmidta

Przegląd

5 kwietnia trafi do księgarń nowe wydanie powieści Łatwo być Bogiem, autorstwa Roberta J. Szmidta. To pierwszy tom cyklu „Pola dawno zapomnianych bitew”.

 

 

Znakomita polska space opera wydana w USA z rekomendacjami największych mistrzów science fiction, wielokrotnie nominowana w plebiscycie Lubimy Czytać i wyróżniona nagrodą Best Audio w 2020 roku.

Prawdziwa uczta dla miłośników gatunku.

 

Połowa XXIV stulecia, ludzkość skolonizowała tysiące systemów gwiezdnych w Ramieniu Oriona, nie natrafiając na ślady innych zaawansowanych cywilizacji. Niemal sto lat po krwawej wojnie domowej, która powstrzymała na całe dekady dalszą kolonizację, załoga uprzątającego pola dawno zapomnianych bitew kolapsarowca natrafia na niezidentyfikowane wrakowisko. Znalezione na nim szczątki zaważą nie tylko na losach załogi, ale zmienią także bieg historii.

W tym samym czasie uwolniony warunkowo z kolonii karnej sierżant Henryan Święcki otrzymuje zadanie rozpracowania tajnej organizacji, która ingeruje w prowadzone przez naukowców obserwacje jedynych napotkanych do tej pory istot rozumnych, próbując zapobiec zagładzie prymitywnych Wojowników Kości, którzy przegrywają odwieczną wojnę z odmienną i tylko niewiele bardziej rozwiniętą rasą Gurdów zamieszkującą tę samą planetę.

Od wyborów dokonywanych przez Święckiego zależeć będzie znacznie więcej niż tylko przetrwanie okrutnych stworzeń, które nie są w stanie stworzyć wyższej kultury. Oto świat, w którym naprawdę łatwo zostać bogiem…

 

 

Robert J. Szmidt (ur. 1962). Twórca i redaktor naczelny miesięcznika „Science Fiction” (od 2005 roku „Science Fiction, Fantasy i Horror”), na którego łamach zadebiutowała zdecydowana większość znaczących pisarzy fantastycznych ostatniego pokolenia. Założyciel portalu www.fantastykapolska.pl jednej z największych legalnych bezpłatnych bibliotek internetowych na świecie. Wielokrotnie wyróżniany autor niemal trzydziestu opowiadań i dwudziestu jeden powieści przekładanych na język angielski, rosyjski, węgierski i koreański. Tłumacz niemal stu książek i jedenastu gier komputerowych.

Zdobywca tytułu Wrocławianin Roku, odznaczony srebrną i złotą Odznaką Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego.

 

 

 

Kategorie: Fantastyka
Tagi: Rebis