„Królowie życia PRL-u” Iwony Kienzler – nowość wydawnictwa LIRA

Przegląd

W tym tygodniu premierę mają  „Królowie życia PRL-u. Czerwoni książęta, playboye, towarzysze” Iwony Kienzler, książka wydana nakładem wydawnictwa LIRA, w której czytelnik odkryje sekrety uwielbianych ale też znienawidzonych przez władzę ówczesnych celebrytów.

 

Kogo nazywano „Czerwonym Księciem”? Kim był serialowy bohater wszechczasów? Kto uchodził za najsłynniejszego erotomana PRL-u?
W czasach wszechobecnej szarzyzny PRL-u celebryci, kochani przez tłumy i rozpieszczani przez władzę, jawili się przeciętnemu obywatelowi niczym rajskie ptaki, istni królowie życia. Na temat owych sław krążyły rozmaite, często rozdęte do granic absurdu, a nawet krzywdzące plotki, czego na własnej skórze doświadczył niejeden z nich.

Iwona Kienzler snuje opowieść o politykach, artystach, dziennikarzach i sportowcach, zarówno tych powszechnie uwielbianych, jak i tych znienawidzonych ze względu na przynależność partyjną, czy oskarżanych o zaprzedanie się systemowi.
Cyrankiewicz, Sokorski, Łomnicki, Mikulski, Jaroszewicz, Ciszewski, Komar, Głowacki – w najnowszej książce Królowie życia PRL-u oglądamy ich z zupełnie innej niż dotąd, nieznanej strony.

Książka została wydana w miękkiej oprawie, w formacie 145 x 215 mm. Objętość: 320 stron, cena okładkowa: 44,99 zł.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

Kategorie: Literatura
Tagi: Lira