GUWERNANTKA

Przegląd

Podążała za swoimi marzeniami

 

4 kwietnia ukaże się nakładem Wydawnictwa Szara Godzina powieść „Guwernantka” pióra Weroniki Wierzchowskiej, autorki bestsellerowych książek „Służąca”, „Po nowe życie” i „Telefonistka z ulicy Próżnej”. Bohaterką jest młoda kobieta, która stara się tak żyć, by zostało po niej coś więcej niż tylko cienie na fotograficznym papierze, niewyraźny wizerunek, który z czasem wyblaknie i zżółknie.

 

Jest rok 1880. Aldona Burzyk opuszcza Warszawę, by objąć posadę guwernantki w majątku Krzysztofa Kęszyckiego. Młodą
i urodziwą pannę wkrótce otaczają adoratorzy, ale dziewczynie nie w głowie zaloty. Ma plan na przyszłość, a mazowiecka prowincja to tylko przystanek na drodze do wielkiego świata wykształconych i niezależnych kobiet.

 

Kiedy pewnego dnia ginie ślad po dziedzicu Kęszyckim, życie we dworze zmienia swój bieg. Czy tajemnica z czasów powstania styczniowego jest kluczem do wyjaśnienia zniknięcia mężczyzny? Co naprawdę wydarzyło się podczas walk w 1863 roku? Czy Aldona spełni swoje największe marzenie?

 

Guwernantka to ponadczasowa opowieść o miłości, wolności, rodzinie i obowiązku, a także historia młodej dziewczyny, która odważnie stawia czoło życiu i nie boi się bronić wyznawanych ideałów.

Weronika Wierzchowska – z wykształcenia chemiczka. Przez lata pracowała w korporacji działającej w branży farmaceutycznej. Autorka powieści obyczajowych i historycznych. Autorkę interesują los kobiece, niebanalne historie i postaci zapomniane.

Weronika Wierzchowska i Wydawnictwo Szara Godzina zapraszają do czytania „Guwernantki”. Powieść jest dostępna w księgarniach stacjonarnych i internetowych 10 marca 2022 r.

 

Szara Godzina jest systematycznie rozwijającym się, rodzinnym wydawnictwem, założonym w 2012 roku. Od początku działalności publikuje książki polskich autorów, także debiutantów. Specjalizuje się w literaturze obyczajowej i obyczajowo-historycznej, ale ma w portfolio również tytuły sensacyjne i thrillery. Dokłada wszelkich starań, by wydawane książki budziły pozytywne emocje i skłaniały do refleksji.

Kategorie: Literatura