Szewczenko. Moje życie, moja piłka

Przegląd

Autobiografia legendarnego napastnika już w Polsce!

Gdy w styczniu polscy kibice żyli wyborem nowego selekcjonera, Andrij Szewczenko był wymieniany wśród najpoważniejszych kandydatów do przejęcia piłkarskiej kadry biało-czerwonych. Chociaż ostatecznie trenerem reprezentacji nie został, to legendarny ukraiński napastnik Dynama Kijów i Milanu przypomniał o sobie w naszym kraju. Zbiegło się to w czasie z wydaniem przez Wydawnictwo SQN jego książki: „Szewczenko. Moje życie, moja piłka”.

 

Szewczenko napisał autobiografię z cenionym włoskim dziennikarzem Alessandro Alciato. Opisał w niej najważniejsze chwile w swoim życiu – tym osobistym i tym spędzonym na boisku. Z książki dowiadujemy się między innymi jaką obietnicę złożył kiedyś mamie, co zrobili jego rodzice, gdy po awarii w Czarnobylu wrócił do domu z radioaktywną futbolówką, dlaczego w drużynie Milanu grał z numerem 7 i co usłyszał od Silvio Berlusconiego przed odejściem do Chelsea.

Od dziecka – gdy tylko został wybrany do juniorskiego zespołu Dynama Kijów – wiedział, że zostanie zawodowym piłkarzem. Na przeszkodzie nie stanęły mu odmienne plany ojca, pokusy młodości czy też środowisko w jakim dorastał – przesiąknięte alkoholem i narkotykami.

Prawdziwy punkt zwrotny nastąpił, gdy w wieku 21 lat strzelił hat-tricka w meczu z Barceloną na Camp Nou. Talent odkryty przez Walerija Łobanowskiego sprawił, że trafił do Milanu, a prawdziwą legendą klubu został, gdy wykorzystał decydującego karnego w finale Ligi Mistrzów z Juventusem.

Laureat Złotej Piłki, jeden z najlepszych napastników początku XXI wieku i człowiek, który zmienił bieg historii ukraińskiego futbolu postanowił opowiedzieć o swoim życiu i o determinacji w drodze na szczyt. To książka pełna wspomnień i zakulisowych historii z szatni największych klubów świata.

Więcej o książce: https://www.wsqn.pl/ksiazki/szewczenko-moje-zycie-moja-pilka/

Tagi: SQN