Najlepsza Książka dla Dzieci Openbook 2019 dla „Pamiętnik Blumki” Iwony Chmielewskiej

Najlepsza Książka dla Dzieci Openbook 2019 dla „Pamiętnik Blumki” Iwony Chmielewskiej

Przegląd

Openbook to prestiżowa nagroda tajwańskiego rynku wydawniczego. Spośród 40 000 nowych tytułów (tyle wydaje się rocznie pozycji na Tajwanie) eksperci wybierają w ciągu roku 40 książek, które uzyskują nominacje w czterech kategoriach: literatura tajwańska, literatura zagraniczna, literatura non-fiction oraz literatura dla dzieci i młodzieży. Nagrodzone książki są promowane w księgarniach i bibliotekach. W gronie wybranych za rok 2019, znalazła się książka Iwony Chmielewskiej „Pamiętnik Blumki”.

To nie jej pierwsze wyróżnienie na Tajwanie. W sierpniu 2019 książka została włączona do „Listy poleconych lektur dla uczniów szkół podstawowych i średnich” Ministerstwa Kultury. Obok „Pamiętnika Blumki” są na tej liście: „Król Maciuś Pierwszy” Janusza Korczaka, „Tańczące niedźwiedzie” Witolda Szabłowskiego, „Wszystko gra” Anny Czerwińskiej-Rydel.

Wszystkie te książki ukazały się na Tajwanie w przekładach Wei-Yun Lin-Góreckiej z języka polskiego ze wsparciem Instytutu Książki w ramach Programu ©Poland.

 

źródło: Instytut Książki

Kategorie: Nagrody