Annica Bresky nowym prezesem i CEO koncernu Stora Enso

Przegląd

Fot.: Stora Enso

Decyzją Rady Dyrektorów koncernu Stora Enso, z dniem 1 grudnia br. Annica Bresky obejmie w firmie stanowisko prezesa i CEO. Do tego czasu funkcję tę będzie nadal pełnić CEO Karl-Henrik Sundström. Annica Bresky ma 44 lata, obecnie kieruje działem Stora Enso Consumer Board.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi i witamy Annikę Bresky na nowym stanowisku. Posiada ona bardzo duże doświadczenie w naszej branży, jak również ma odpowiednie przygotowanie biznesowe. Uważamy, że jest osobą, która zagwarantuje dalszy rozwój Stora Enso i będzie kontynuować strategię realizowaną obecnie przez koncern. Swoją dotychczasową działalnością Annica Bresky potwierdziła, że potrafi zadbać o rozwój biznesu, zachowując jednocześnie doskonałą operacyjność; w dużym stopniu koncentruje się przy tym na klientach i innowacjach. Ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie, by kontynuować proces przekształcania Stora Enso w przedsiębiorstwo w pełni bazujące na surowcach odnawialnych” – mówi Jorma Eloranta – przewodniczący Rady Dyrektorów Stora Enso.


„Jestem dumna z tej nominacji i możliwości, jakie niesie ona ze sobą. Z niecierpliwością czekam, by dalej móc budować przyszłość Stora Enso, wspólnie z niezwykle kompetentnymi zespołami działającymi w ramach naszej firmy. Mamy odpowiednie zasoby, aby dalej się rozwijać wraz z naszymi klientami, jak również wspierać ich biznes poprzez dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju. Wraz z moimi kolegami i koleżankami ze Stora Enso, naszymi klientami i partnerami z całego świata, dołożymy też wszelkich starań, by zintensyfikować działania, ukierunkowane na walkę z globalnym ociepleniem” – dodaje Annica Bresky.


„Spędziłem w Stora Enso wspaniałe chwile i jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogę przekazać stery firmy w ręce Anniki. Życzę jej powodzenia w nowej roli. W pozostałych miesiącach na stanowisku CEO będę się przede wszystkim koncentrował na sprawnym przekazywaniu jej obowiązków, wynikających z kierowania przedsiębiorstwem” – dodaje Karl-Henrik Sundström.
„Karl-Henrik był siłą napędową przekształcania Stora Enso w przemysłowego lidera pod względem innowacyjności i proekologiczności. Jako Rada Dyrektorów doceniamy jego ogromny wkład w ten proces przez wszystkie lata, gdy kierował naszą firmą” – podsumowuje Jorma Eloranta.

 

(PAI)

Kategorie: Poligrafia
Tagi: Stora Enso