Mark Andy wprowadza do oferty nową serię maszyn fleksograficznych – Evolution

Przegląd

Firma Mark Andy poinformowała o wprowadzeniu do swojego portfolio maszyn fleksograficznych nowej rodziny urządzeń – Evolution Series. Bazują one na sprawdzonej platformie technologiczno-inżynieryjnej amerykańskiego producenta, oferując skalowalność umożliwiającą z jednej strony korzystanie w pełni z obecnego potencjału maszyn, z drugiej zaś – ich rozbudowę w przyszłości wraz z rosnącymi potrzebami użytkownika. Światowa premiera Evolution Series będzie miała miejsce na odbywających się w przyszłym tygodniu targach Labelexpo Europe w Brukseli. Jedna z maszyn z nowej serii, bazująca w pełni na napędach serwo, zostanie zaprezentowana na stoisku Mark Andy (nr C45 w pawilonie 4).

Fot.: Mark Andy

Maszyny z serii Evolution oferowane są w dwóch wariantach szerokości druku (330 i 430 mm), a ich maksymalna prędkość wynosi 230 m/min. Jak podaje Mark Andy, oba modele są już dostępne w sprzedaży. Zdaniem Toma Schelmbauera – Chief Business Officera w dziale fleksograficznym Mark Andy, wprowadzona właśnie do oferty seria innowacyjnych maszyn jest strategicznym krokiem dla firmy, gdyż oznacza dostępność technologii serwo dla szerszej niż dotychczas grupy drukarń.
„Druk fleksograficzny, bazujący w całości na napędach serwo, staje się tym samym osiągalny dla wszystkich firm działających na rynku – podkreśla Tom Schelmbauer. – Technologia ta, oferująca najwyższą jakość i zaawansowanie inżynieryjne, była oczekiwana przez branżę od długiego czasu. Bazując na sukcesach rynkowych naszych wcześniejszych maszyn, proponujemy obecnie rynkowi Evolution Series jako rozwiązanie, dedykowane drukarniom poszukującym urządzenia do drukowania etykiet (np. na podłożach foliowych), a jednocześnie pozwalające na rozbudowę wraz ze wzrostem biznesu użytkującej je firmy”.

 

 

(PAI)

Kategorie: Poligrafia
Tagi: Mark Andy