„Kobiety Donalda Trumpa”. Premiera prowokacyjnej książki Niny Burleigh

Przegląd

Autorka bestsellerów „New York Timesa” i nagradzana dziennikarka amerykańskiego „Newsweeka” – Nina Burleigh zgłębia podejście Donalda Trumpa do płci przeciwnej za sprawą szczegółowej analizy życia i pochodzenia kobiet, które miały na niego największy wpływ – matki i babci, które go wychowywały, żon, które z nim żyły, a także córki, która szykuje się do odziedziczenia jego majątku.

Kobiety Donalda Trumpa to obszerna i prowokacyjna opowieść dotycząca również kobiet, które oskarżyły go o nadużycia seksualne i zostały przez niego nazwane „kłamczuchami”.

Fragment książki:
Ceną za bycie w pobliżu Trumpa jest jednak samotność i publiczne upokorzenie. Gdy przeciętne kobiety poznają kogoś takiego jak Trump, uczą się wielu sztuczek związanych z kobiecą uległością – takich jak manipulowanie za pomocą uśmiechów, delikatne odtrącanie obmacujących dłoni albo dyskretne zmienianie tematu. Prowadzą biznes, a następnie w większości przypadków zostają odrzucone. Jeżeli nie stawiają oporu i są posłuszne, udaje im się zostać przy danym mężczyźnie przez dłuższy czas. Do tego sprowadza się ich rola w związku. Stają się ekspertkami od chodzenia w szpilkach i pozowania do zdjęć. W miejscach publicznych zawsze zachowują fasadowy spokój i starają się nie rozbudzać dręczącego strachu przed przebiegłą kobiecą mocą, która spędza sen z oczu ich partnerowi. Muszą dokładnie wiedzieć, co światła i obiektywy są w stanie zrobić z twarzą i ciałem kobiety. Nigdy nie lekceważą tego rodzaju detali, ponieważ zdają sobie sprawę z faktu, że w świecie marek najbardziej liczy się wizerunek, a nie rzeczywista osoba.

Zobacz więcej i zamów swój egzemplarz >>TUTAJ

Kobiety Donalda Trumpa. Życie w złotych kajdankach
Autor: Nina Burleigh
Cena detaliczna: 39,90 zł
Wydawnictwo: Kobiece
Liczba stron: 448
Format: 15.0 x 22.0 cm
ISBN: 978-83-66234-38-3
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Kategorie: Literatura