Tom Phillips „LUDZIE. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko”

Przegląd

Kiedy po raz kolejny pomyślisz, jak bardzo coś spieprzyłeś, ta książka przypomni ci, że mogło być o wiele gorzej…   

Ekscytująca podróż przez najbardziej kreatywne i katastrofalne porażki w historii ludzkości, począwszy od upadku naszego praprzodka z drzewa, do najbardziej spektakularnych współczesnych klęsk gatunku ludzkiego!

W ciągu ostatnich siedemdziesięciu tysięcy lat, odkąd homo sapiens chodzi po Ziemi, przebyliśmy długą drogę. Sztuka, nauka, kultura, handel – w ewolucyjnym łańcuchu pokarmowym jesteśmy prawdziwymi zwycięzcami. Ale powiedzmy sobie szczerze, to wcale nie była bułka z masłem, a do tego czasami, zupełnie przypadkiem, udawało się nam coś naprawdę wybitnie spieprzyć.

Od klęski ekologicznej na Wielkich Równinach Stanów Zjednoczonych w latach 30. XX wieku do walki z czterema plagami przewodniczącego Mao. Od pijanej w sztok armii austriackiej, która przypuściła atak na samą siebie, do supermocarstwa, które wybrało na prezydenta gospodarza programu telewizyjnego z gatunku reality show… Można dość bezpiecznie stwierdzić, że jako gatunek z wiekiem wcale nie stajemy się mądrzejsi.

 

kronika niezliczonych głupot, jakimi ludzkość popisała się na przestrzeni wieków. Opowiedziane z humorem i nie bez złośliwej satysfakcji. Śmieszy do łez!”   Business Standard

 

ZAMÓW KSIĄŻKĘ TUTAJ

 

Tytuł oryginału: HUMANS
Tłumaczenie: Maria Gębicka-Frąc
Kategoria: Literatura faktu / Poradniki / Varia
Liczba stron: 320
Format: 130 x 210 mm
ISBN: 978-83-8125-480-9
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 3 kwietnia 2019

 

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Albatros