„EPIDEMIA” – nowe wydanie kultowego thrillera medycznego już 16 kwietnia w księgarniach!

Przegląd

Już 16 kwietnia do księgarń trafi nowe wydanie kultowej powieści mistrza thrillerów medycznych, Robina Cooka –  Epidemia! Książka ukaże się w odświeżonej szacie graficznej!

Klasyka thrillera medycznego

 

Gdy założyciel Kliniki Richtera w Los Angeles zapada na nieznaną chorobę, nikt jeszcze nie wie, że to początek epidemii. Już wkrótce jednak chorują lekarze i pacjenci, liczba ofiar rośnie lawinowo, a władze nie potrafią znaleźć przyczyny.

Marissa Blumenthal, młoda lekarka z Centrum Kontroli Epidemiologicznej w Atlancie, próbuje rozwikłać zagadkę, z którą nie poradziły sobie autorytety medyczne, i powstrzymać epidemię, nim będzie za późno.

Epidemia – klasyczne już dzieło Robina Cooka – zawiera wszystkie niemal elementy typowe dla thrillera medycznego: wartką akcję, ciekawych bohaterów, napięcie, trudny problem medyczny i… walkę na śmierć i życie.

 

Na podstawie powieści powstał znany film pod tym samym tytułem.

 

Robin Cook jest uważany za mistrza thrillera medycznego. Ukończył medycynę na Uniwersytecie Columbia oraz studia podyplomowe na Harvardzie. W swojej twórczości wykorzystuje najnowszą wiedzę medyczną oraz doświadczenia z własnej praktyki lekarskiej. Jest autorem wielu powieści, w tym takich bestsellerów, jak Mutant, Epidemia, Zabójcza kuracja, Chromosom 6 czy Toksyna. Wydana w 1977 roku Coma była debiutem Cooka i przyniosła mu sławę, którą utwierdził słynny już film w reżyserii Michaela Crichtona z Genevieve Bujold i Michaelem Douglasem.

 

ZAMÓW KSIĄŻKĘ: www.rebis.com.pl

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis