Eucharystia bez tajemnic według ks. Dajczera

Przegląd

„Zachwycić się tą Miłością. Rozważania o Eucharystii” ks. Tadeusza Dajczera wydane nakładem Edycji Świętego Pawła mają szansę porwać miliony czytelników, na miarę bestsellera „Rozważania o wierze”, również wydanego przez to wydawnictwo.


Ksiądz Tadeusz Dajczer to wybitny religioznawca i teolog, który miał zdolność pisania o trudnych rzeczach w sposób prosty, zrozumiały i poruszający serca. Zafascynowany Najświętszą Ofiarą, ostatnie dwa lata życia poświęcił pracy nad „Rozważaniami o Eucharystii” – cyklem sześciu książek, które w niekonwencjonalny sposób mówią o Eucharystii. „Zachwycić się tą Miłością” to pierwszy z dwóch tomów serii „Rozważania o Eucharystii” (składa się z trzech części, z których każda była wydana jako oddzielna książka: „Tajemnica wiary”, „Zdumiewająca bliskość”, „Przymnóż nam wiary”).
Tak jak „Rozważania o wierze” to obowiązkowa lektura dla tych, którzy dążą do doskonałości na płaszczyźnie duchowej, tak „Zachwycić się tą Miłością. Rozważania o Eucharystii” odkrywają przed człowiekiem miłość Jezusa Eucharystycznego obecnego pośród ludzi. Ożywczą, realną, odkupieńczą. Pozycja jest przeznaczona dla wszystkich, którzy tęsknią za pogłębioną, świadomą wiarą.

W przygotowaniu jest tom drugi pt. „Miłująca obecność. Rozważania o Eucharystii”, zawierający pozostałe trzy tytuły: „Sakrament obecności”, „Mocą wiary”, „Nieodkryty Dar”.

Wierzymy, że również ta pozycja zagości w każdym katolickim domu, stając się – tak jak „Rozważania o wierze” – dla ludzi otwartych na relację z Bogiem swoistym vademecum, do którego będą wracać raz za razem. Tym samym odkrywając ważne dla siebie, a co najważniejsze ubogacające w wierze treści.

Kategorie: Religia