Ruszyły zgłoszenia do Stypendium im. Albrechta Lemppa za rok 2019

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Instytut Książki i Literarisches Colloquium Berlin przyjmują zgłoszenia do Stypendium im. Albrechta Lemppa za rok 2019. Stypendium im. Albrechta Lemppa przeznaczone jest dla pisarzy z Polski i Niemiec oraz dla niemieckich tłumaczy literatury polskiej i polskich tłumaczy literatury niemieckojęzycznej.

Program

Na program stypendialny składają się rokrocznie dwa jednomiesięczne pobyty w kraju sąsiada:

1) Jeden miesiąc w domu gościnnym Literarisches Colloquium Berlin dla polskiego pisarza lub tłumacza. Fundatorzy pokrywają koszty podróży i zakwaterowania oraz wypłacają stypendium w wysokości 1200 Euro.

2) Jeden miesiąc w Krakowie, w pokojach Kolegium Tłumaczy Instytutu Książki, dla niemieckiego pisarza lub tłumacza. Fundatorzy pokrywają koszty podróży i zakwaterowania oraz wypłacają stypendium w wysokości 1200 Euro.

Termin nadsyłania zgłoszeń na stypendia w drugiej połowie 2019 roku mija 31 marca 2019 r.

Zgłoszenia w wersji elektronicznej drogą e-mailową mogą nadsyłać pisarze i tłumacze, którzy w języku polskim lub w języku niemieckim przedstawią swoje dotychczasowe osiągnięcia zawodowe i plan pracy. O wynikach naboru fundatorzy poinformują do połowy maja 2019 r.

 

więcej:

http://fwpn.org.pl/

Kategorie: Instytucje